Dziennikarz spytał Szyszkę o dymisję. Choć wiadomo, że utrata stanowiska jest raczej wrażliwym tematem, to takiej reakcji się nie spodziewał. Polityk nie potrafił ukryć swoich negatywnych emocji. 

We wtorek o godzinie 12:00 prezydent Andrzej Duda na wniosek nowego premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów.

Szef polskiego rządu odwołał pięciu ministrów: Annę Streżyńską, Konstantego Radziwiłła, Witolda Waszczykowskiego, Antoniego Macierewicza i Jana Szyszkę, tym samym eliminując najbardziej kontrowersyjne postaci w polskiej polityce.

Szyszko był jednym z najgorzej odbieranych ministrów w kraju. Były szef resortu środowiska już na zawsze będzie kojarzony z wycinką Puszczy Białowieskiej i zwiększaniem praw dla myśliwych.

ZOBACZ TAKŻE: Szaleństwo! Będą strzelać do ludzi. Szyszko tworzy specjalną formację

Dziennikarz spytał Szyszkę o dymisję i zrobiło się bardzo niezręcznie

Dziennikarz portalu wpolityce.pl zapytał Szyszkę, czy spodziewał się odwołania. Takiej reakcji jednak się nie spodziewał. Były minister ewidentnie do końca wierzył w to, że utrzyma swoje stanowisko. Widać było jego złość i fakt, że nie pogodził się jeszcze z tą decyzją. Zapadła niezręczna atmosfera.

Były szef resortu środowiska nie chciał komentować swojej dymisji. W odpowiedzi na pytanie dziennikarza wybuchł wściekłością.

– Widocznie tak musiało być! Decyzja należy przecież do pana premiera – odpowiedział z wyczuwalnym smutkiem i złością i uciął rozmowę.

Dziennikarz zapytał również, co uważa na temat swojego następcy, czy uważa, że Henryk Kowalczyk sobie poradzi. Publicyści zwracają szczególną uwagę na drugą część jego wypowiedzi.

– Myślę, że pan minister Kowalczyk jest doświadczonym politykiem. Zresztą każdy z Prawa i Sprawiedliwości jest sprawną osobą – odpowiedział Szyszko.

ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNIE: Minister Jan Szyszko stanie przed Trybunałem!

Źródło: wpolityce.pl / natemat.pl

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Miażdżąca odpowiedź internautów na rekonstrukcję rządu [MEMY]

...

Zobacz również