Rolnik wyjaśnia, dlaczego głosuje na PiS. Szokujące nagranie hitem internetu

Rolnik wyjaśnia, dlaczego głosuje na PiS. Szokujące nagranie hitem internetu Źródło: Fot. Twitter/Ken

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości w to w ogromnej mierze mieszkańcy terenów wiejskich i rolnicy. Dziennikarz portalu Onet postanowił porozmawiać z jednym z nich i dowiedzieć się, dlatego oddał głos na obecną władzę. Nagranie stało się hitem internetu. Rolnik odniósł się również w mocno szokujący sposób do łamania przez PiS konstytucji i reformy sądownictwa.

Zgodnie ze statystykami sporządzonymi po wyborach parlamentarnych 2015 roku, aż 53,3 proc. wszystkich głosujących rolników poparło Prawo i Sprawiedliwość. Na tradycyjnie przypisywaną im partię - PSL, zagłosowało jedynie 18,3 proc. i był to drugi wynik. Różnica była ogromna, gdyż na trzecim miejscu uplasowała się PO z 10,8 proc. głosów tej grupy zawodowej. Wynik partii Jarosława Kaczyńskiego był również fenomenalny wśród robotników, których niemal 47 proc. poparło ekipę z ul. Nowogrodzkiej. Dziennikarz portalu Onet postanowił poznać powody, dla których rolnicy powierzyli swój los PiS-owi. Nagranie z rozmowy z jednym z nich stało się hitem internetu.

Dziennikarz Onet nie spodziewał się takiej odpowiedzi

Karol Kosiorowski z Onetu rozmawiał z popierającym PiS rolnikiem, by dowiedzieć się, co spowodowało, iż zaufał Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wśród odpowiedzi znalazły się takie cechy jak religijność i uczciwość. Pytany o to, co zmieniło się w jego życiu i czy lepiej mu się wiedzie, rolnik odpowiedział twierdząco. Głównym powodem takiej sytuacji jest jego zdaniem program 500+, który wspiera osoby ubogie i dzieci. Zasiadającemu podczas wywiadu w traktorze panu bardzo podoba się również prowadzone przez Patryka Jakiego śledztwo w sprawie reprywatyzacji warszawskich kamienic. Pytany przez Kosiorowskiego mężczyzna nie jest zainteresowany zarzutami wobec PiS związanymi z reformą sądownictwa i sprawami zgodności działań partii z Konstytucją. Odparł, że nikt nie przejmował się konstytucją, kiedy "260 miliardów PO ukradło". To samo dotyczy wymiaru sprawiedliwości, którym rolnik rozczarował się, gdy chciał walczyć z jego zdaniem nielegalną myjnią w pobliżu jego posesji. Film stał się nie tylko hitem w sieci nie tylko z racji zarzutów postawionych dawnym władzom i gloryfikacji obecnych, ale także z powodu wymowy języka polskiego, którą posługuje się rozmówca portalu Onet.

Dlaczego rolnicy głosowali na PiS?

Rolnicy zagłosowali na PiS tak tłumnie nie tylko z powodów podanych Onetowi. Wielu z nich rozczarowało się Polskim Stronnictwem Ludowym, dla którego dawniej byli głównym elektoratem. Chodzi również o sprawy obyczajowe oraz 500+, który pomógł milionom osób wyjść z ubóstwa, choć obecnie doświadczamy jego gospodarczych efektów w postaci zmniejszenia się wartości pieniądza. Sympatie wobec PiS powiększą z pewnością również propozycję ministra rolnictwa dotyczące większej kontroli państwa nad sadownictwem i handlem owocami. Odebrać rolników Kaczyńskiemu będzie innym partiom niezwykle trudno i wydaje się, że nie ma na to szans ani PO ani Nowoczesna o PSL czy SLD nie wspominając. źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News