Dziennikarz do Kurskiego: "Jestem gejem!". Jego reakcja... mówi wszystko

Dziennikarz do Kurskiego: "Jestem gejem!". Jego reakcja... mówi wszystko Źródło:

Telewizja Polska wprowadza nowy program o nazwie "Pierwsza Randka", który będzie powrotem do formuły randek w ciemno. W przeciwieństwie jednak do takich krajów jak Wielka Brytania czy Australia, w polskiej edycji nie pojawią się pary jednopłciowe. Kurski tłumaczył, że Konstytucja zabrania pokazywania randek gejów w telewizji. 

Dziennikarz Wirtualnej Polski postanowił zapytać Jacka Kurskiego o nowy program "Pierwsza Randka". Reporter miał nadzieje, że w TVP będzie można spodziewać się par jednopłciowych. Mocno się jednak przeliczył, bo reakcja prezesa mówiła wszytko. Kurski powołał się na Konstytucję.

- Czy jest szansa, że w programie pojawią się pary jednopłciowe? - zapytał reporter Wirtualnej Polski.

- Jakie? - odpowiedział Kurski.

- Jednopłciowe. 

- Nie sądzę, żeby pary jednopłciowe pojawiły się w programie, ponieważ jesteśmy telewizją publiczną i musimy przestrzegać pewnych zasad twardo wyrażonych zarówno w konstytucji, jak i w prawie.

- Konstytucja zabrania chodzenia na randki? Ja jestem gejem, chciałbym iść na randkę z facetem. Czy Konstytucja zabrania? 

- Konstytucja mówi, że rodzina, według polskiego prawa, to związek kobiety i mężczyzny. A ponieważ randki służą temu, żeby powołać rodzinę, czyli związek małżeński, a ten w rozumieniu prawa i polskiej tradycji oraz moralności to związek kobiety i mężczyzny, to oczywistym jest, że muszą to być dwupłciowe pary. Dlatego w "Pierwszej randce" nie przewiduję małżeństw jednopłciowych.

- Straszna szkoda, bo się chciałem zgłosić - odpowiedział reporter, który ewidentnie poczuł się urażony.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News