Dziennikarz brutalnie zamordowany w centrum Warszawy

Dziennikarz brutalnie zamordowany w centrum Warszawy Źródło:

O przypadkach tajemniczych zgonów dziennikarzy słyszymy najczęściej, przeglądając wiadomości zza naszej wschodniej granicy. Dlatego też ta śmierć w tak silny sposób wstrząsnęła krajowymi mediami. Młody dziennikarz w tajemniczych okolicznościach zmarł w centrum Warszawy.

Marcin Prażmowski miał 38 lat. Przez pewien czas pisał dla tygodnika Express Sochaczewski. Pracował również w wydawnictwie powiązanym z magazynem Reporter i newsbook.pl. W stolicy pisał m.in. do Głosu Stolicy. Dziennikarz został znaleziony 16 września pod PKiN-em. Leżał w kałuży krwi. Według oficjalnej wersji - spadł z ławki i... rozbił sobie głowę. Po dwóch dniach zmarł w szpitalu.

Tajemnicze okoliczności

Sprawa śmierci Prażmowskiego pełna jest nieścisłości. Do teraz nie wiadomo, dlaczego rodzina dziennikarza dowiedziała się o jego zgonie dopiero... 3 października. Mało tego - informację o śmierci mężczyzny funkcjonariusze przekazali sąsiadom jego rodziców. Dopiero ci bezpośrednio przekazali smutne wieści rodzicom Prażmowskiego. Matka dziennikarza, Janina Prażmowska, zidentyfikowała ciało syna. Jak poinformowała w rozmowie z newsbook.pl, było ono w stanie zaawansowanego rozkładu. Co więcej, widać było na nim ślady... duszenia, co wskazuje na brutalne morderstwo.

Problemy z monitoringiem

Rodzina dziennikarza zwróciła się do policji z prośbą o dostęp do monitoringu z miejsca zdarzenia. Co zaskakujące, funkcjonariusze zabezpieczyli jedynie nagrania z dworca centralnego. Tamtejsza kamera rzeczywiście uchwyciła chwilę, w której Prażmowski siedział na ławce pod PKiN-em. Towarzyszyła mu inna osoba. Kamera zacina się jednak w momencie, kiedy dziennikarz zostaje potencjalnie zaatakowany.

Rodzina w żałobie

Bliscy Prażmowskiego nie mogą pogodzić się z jego śmiercią. Są bardzo podejrzliwi wobec działania policji i prokuratury. Podejrzewają, podobnie jak wiele innych osób, że mężczyzna został brutalnie zamordowany. Według Eweliny, siostry dziennikarza, zajmujący się sprawą policjant Paweł W. sprawiał wrażenie zmieszanego, kiedy dowiedział się, jaki zawód wykonywał Prażmowski. źródło: newsbook.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News