Bardzo pozytywnie o Polakach wypowiada się dziennikarz BBC, Andrew Marr, w gazecie Sunday Times. Zdaniem Marra, Polacy są „idealnymi imigrantami dla Wielkiej Brytanii”. Dziennikarz w ten sposób skomentował opublikowane przez brytyjski urząd statystyczny dane dotyczące imigrantów w UK.

Zgodnie z danymi urzędu, Polacy są najliczniejszą grupą imigrantów w Wielkiej Brytanii. Marr podkreślił, że to bardzo korzystne dla jego kraju. W swoim tekście, który zatytułował „Dziękujemy ci Polsko za użyczenie nam swojej młodzieży – takich migrantów potrzebujemy”, o Polakach wypowiada się w superlatywach.

„Gdybyśmy usiedli z kartką papieru i ołówkiem i spróbowali ustalić, jaki kraj byłby idealnym źródłem imigrantów dla Wielkiej Brytanii, to myślę, że po wzięciu pod uwagę wszystkich procentów, historycznych dat i ekonomicznych równań, mielibyśmy słowo ‚Polska’ zaznaczone, podkreślone i opatrzone trzema wykrzyknikami” – pisze Marr.

Dziennikarz zwrócił też uwagę na informacje podane przez polską ambasadę w Londynie. Zgodnie z jej danymi 92% Polaków na Wyspach studiuje lub ma stałą pracę. Dzięki Polakom w UK powstało też 22 tys. nowych firm. Polaków określił jako sumiennych, pracowitych i przedsiębiorczych.

„My pomogliśmy Polakom – przez wyższe zarobki – a oni pomogli nam. Podczas gdy Władimir Putin pręży muskuły, a my próbujemy ustalić nasze priorytety w procesie wyjścia z Unii Europejskiej, warto zadać sobie pytanie, kto jest naszym dobrym przyjacielem” – skomentował dziennikarz.

Marr stwierdził też, że Wielka Brytania może w pewien sposób „odwdzięczyć się” i wpłynąć na twardą politykę PiS w Polsce. Jego zdaniem, Polacy, którzy doświadczą liberalizmu na Wyspach, będą mogli chcieć go przenieść do konserwatywnej Polski.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: wp.pl
pt

Zobacz również