Jedna z polskich dziennikarek opublikowała oświadczenie, w którym oznajmiła, że żałuje swojej wypowiedzi na temat aborcji. Przeprosiła jednocześnie swoja córkę.

W opublikowanym na Facebooku poście, dziennikarka m.in. Radia Zet, Beata Sabała-Zielińska oświadczyła, że wstydzi się  i żałuje swojej wypowiedzi na temat aborcji w kontekście odbywających się w całej Polsce „czarnych protestów”, podczas których środowiska kobiecie manifestowały swój sprzeciw wobec zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej oraz popierały liberalizacje prawa dotyczącego przerywania ciąży.

Do zmiany zdania dziennikarkę skłoniła reakcja jej chorej córki na słowa jakie wypowiedziała w rozmowie z jedną z dużych gazet.

ZOBACZ TAKŻE – Dziennikarka TVN: Nie strajkuję i nie biorę udziału w „Czarnym Proteście”

 – Muszę zrobić coś ważnego. Przeprosić moją córkę Aleksandrę Zielińską. Publicznie, bo publicznie, dla jednej z gazet wypowiedziałam się na temat aborcji chorych dzieci, przyznając, „że jako matka chorego dziecka, znająca realia walki o zdrowie takiego dziecka, nigdy nie zmusiłabym kobiety by rodziła wbrew woli.” – napisała dziennikarka.

 – Kiedy Ola, po przeczytaniu tego tekstu, rozpłakała się, zrozumiałam, że zrobiłam coś strasznego, odwróciłam się od własnej córki i od wszystkich jej podobnych, chorych i słabszych. Wstydzę się tego, bo przecież nikt tak ja ja, nie wie, ile ci ludzie potrafią nam dać – wyjaśniła Zielińska.

zielinska

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również