Dziennikarka Telewizji Polskiej i jej kamerzysta zostali pobici przez hodowcę świń z podlaskiej wsi Żywa Woda. Potrzebna była interwencja policji i pogotowia ratunkowego.

W podlaskiej wsi Żywa Woda ma miejsce konflikt pomiędzy mieszkańcami a lokalnym przedsiębiorcą, który chce poszerzyć swój biznes i wybudować dużą chlewnię. Problem jednak w tym, że miejsce w którym chce rozpocząć inwestycję jest w bezpośrednim sąsiedztwie z domami innych mieszkańców wsi, którzy już teraz skarżą się na odór dochodzący z posiadłości hodowcy.

Przeciwni budowie chlewni mieszkańcy zainteresowali sprawą lokalne media, w tym lokalny oddział Telewizji Polskiej. Podczas kręcenia materiału doszło jednak do rękoczynów, w wyniku których ucierpiała dziennikarka TVP i jej kamerzysta.

Na jednej z dróg we wsi dziennikarze spotkali hodowcę, z którym próbowali porozmawiać. Ten jednak, wyraźnie zdenerwowany, najpierw słownie zaatakował sołtysa wsi, a później kamerzystę TVP. Na końcu oberwało się również dziennikarce, którą hodowca świń zdzielił po twarzy. Wszystko zarejestrowały kamery lokalnych mediów.

https://www.youtube.com/watch?v=1j81BJzdm-Q

Gdy już sytuacja dawno przestała być kontrolowana, wezwano policję, która zatrzymała agresywnego hodowcę, a pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy pobitej dziennikarce.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: radio 5

...

Zobacz również