Dziennikarka i prezenterka telewizji TVN, Dorota Szelągowska, oświadczyła na jednym z portali społecznościowych, że nie będzie strajkować i brać udziału w „Czarnych Protestach”. 

Do akcji przeciwko próbom radykalnego zaostrzenia prawa antyaborcyjnego dołącza coraz więcej celebrytów i dziennikarzy. Scena sporu jest dosyć jasno podzielona. Po jednej stronie są konserwatywni politycy i celebryci oraz dziennikarze pracujących dla prorządowych mediów tj. TV Republika, TVP czy niezalezna.pl, którzy są zwolennikami zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Zaś po drugiej stronie stoją bardziej liberalni politycy opozycji i celebryci oraz dziennikarze takich mediów jak Gazeta Wyborcza, TOK FM czy TVN, którzy solidaryzują się z protestującymi kobietami oraz nawołują do przyłączania się do nich.

Po środku barykady postanowiła stanąć jednak dziennikarka i prezenterka TVN, Dorota Szelągowska, która mimo że nie popiera zaostrzania prawa antyaborcyjnego to jednocześnie nie popiera liberalizacji tej ustawy.

ZOBACZ TAKŻE – #CzarnyProtest młodej internautki podbija sieć. „Idziemy po was!”

Jak przekonuje Szelągowska, mimo że sama jest przeciwko aborcji to nie może decydować za inne kobiety. A zamiast zaostrzania prawa antyaborcyjnego, państwo powinno dać kobietom możliwość wyboru oraz po ewentualnej aborcji wsparcie i opiekę specjalistów.

fot. facebook
fot. facebook

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również