Joanna Lichocka, dziennikarka Gazety Polskiej i TV Republika otworzy listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości w Kaliszu. Po podaniu do wiadomości publicznej informacji o starcie dziennikarki w wyborach podniosły się głosy poddające w wątpliwość jej obiektywność w dotychczasowej karierze dziennikarskiej.

Lichocka aktualnie jest kojarzona ze środowiskami konserwatywnymi silnie związanymi z formacją Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej pracowała jednak dla takich mediów jak TVP (w czasach gdy PiS miał wpływ na obsadę stanowisk) czy Polsat, z którego odeszła w ramach protestu przeciwko zwolnieniu ówczesnego szefa „Informacji” Dariusza Szymczychy, który z kolei był niegdyś współpracownikiem Aleksandra Kwaśniewskiego.

Po odejściu z mediów mainstreamowych Lichocka związała się z mediami konserwatywnymi i tzw. „dziennikarzami niezależnymi” pracującymi m.in dla TV Republika i Gazeta Polska.

Natychmiast po ogłoszeniu jej startu w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości podniosły się głosy poddające w wątpliwość obiektywność w jej dotychczasowej karierze dziennikarskiej. Według dużej części „kolegów i koleżanek po fachu” Lichocka swoim startem z list formacji Kaczyńskiego ostatecznie obaliła mit o swojej niezależności i obiektywności.

Natomiast redaktor naczelny TV Republika, Tomasz Terlikowski poinformował o zakończeniu współpracy z Lichocką z uwagi na fakt, że jego stacja jest „telewizją niezależną”. Terlikowski życzył swojej redakcyjnej koleżance bo – jak napisał – „Polska potrzebuje ideowych osób w Sejmie”.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Rzeczpospolita/telewizjarepublika

...

Zobacz również