Znanej dziennikarce zostało tylko kilka dni życia. Pożegnała fanów

Znanej dziennikarce zostało tylko kilka dni życia. Pożegnała fanów Źródło: instagram.com/bigclittleme

BBC pogodziło się z wiadomością, że niedługo straci jedną ze swoich najpopularniejszych prezenterek. Nie chodzi jednak o zwolnienie, czy przenosiny do innej stacji. Rozstanie się ona z rozgłośnią radiową w możliwie najbardziej tragiczny sposób. Dziennikarce pozostało tylko kilka dni życia.

BBC, jak i całe środowisko medialne na Wyspach Brytyjskich, czeka niepowetowana strata. Znana dziennikarka radiowa Rachel Bland musiała pogodzić się ze zbliżającą się śmiercią. Wszystko za sprawą choroby, którą zdiagnozowano u niej 2 lata temu.

BBC straci dziennikarkę - zostało jej kilka dni życia

Od 2016 roku Rachel Bland prowadzi walkę z chorobą nowotworową. Wtedy to zdiagnozowano u niej raka piersi. Dziennikarka bardzo szybko podjęła chemioterapię i radioterapię. Początkowo wydawało się, że uda jej się wygrać z nowotworem. Niestety, okazało się, że komórki nowotworowe cały czas występują w jej węzłach chłonnych. W konsekwencji doszło do rozwinięcia przerzutowego raka piersi. Dziennikarka usłyszała ostateczną diagnozę nieuleczalnego nowotworu w maju tego roku. Jak wspomina, telefon od lekarzy otrzymała podczas spaceru ze swoim synem i jego przyjaciółmi. Kiedy dzieci delektowały się lodami, Rachel Bland usłyszała najgorsze wiadomości. - Lekarz powiedział, że jest mu przykro, ale wyniki biopsji wskazały, że nowotwór powrócił. Jest w komórkach skóry - wspomina dziennikarka. - Chwyciłam swojego synka i pobiegłam do domu. Tam musiałam złamać serce mojego męża wiadomością, że mam przerzutowego raka piersi, który jest nieuleczalny - kontynuuje Bland.

Rachel Bland żegna się ze światem

W obliczu nieuniknionego dziennikarka BBC zdecydowała się skierować kilka słów do swoich kolegów z pracy, słuchaczy i internautów. - Jak to powiedział legendarny Frank Sinatra "obawiam się, że nadszedł już czas". Tak nagle. Usłyszałam, że zostało mi tylko kilka dni. To jest zupełnie surrealistyczne. Wielkie dzięki za całe okazane przez was wsparcie (...) Au revoir moi przyjaciele - napisała Rachel Bland na twitterze.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Aktor Świata według Kiepskich jest nieuleczalnie chory. Jego słowa ściskają za gardło
  2. Wyśmiali Kaczyńskiego w DDTVN! Mocny cios Rusin
  3. W sieci krąży kłótnia aktorów Rodzinka.pl z taksówkarzem! „Cham, burak, prostak”
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News