Plakaty na Dzień Ziemi. Zareklamuj dbanie o środowisko

Plakaty na Dzień Ziemi. Zareklamuj dbanie o środowisko Źródło: Pixabay/PaliGraficas

Dzień Ziemi - plakaty, rysunki, prace plastyczne są idealnym pomysłem na promowanie ochrony środowiska. Uczniowie szkół zachęcają do dbania o naszą planetę.

Dzień Ziemi - plakaty, rysunki, prace plastyczne to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowują uczniowie szkół z okazji święta ochrony środowiska. Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Ziemi. W ten poniedziałek - 22 Kwietnia, miłośnicy przyrody, zwolennicy dbania o środowisko, ekolodzy, a także wszyscy inni, dla których nasza planeta i jej losy nie są obojętne, będą mieli możliwość manifestowania swojego sprzeciwu wobec niewystarczających działań polityków w sprawie problemów, z którymi boryka się obecnie Ziemia.

Do najważniejszych spraw, które wymagają poważnej debaty zaliczamy obecnie problemy takie jak brak wody, zmiana klimatu, zanieczyszczanie środowiska, przeludnienie czy ten, pod którego hasłem prowadzona jest tegoroczna kampania - zagrożone gatunki. Do walki z plagami włączą się jak co roku dzieci i młodzież ze szkół, którzy swoimi pracami plastycznymi, różnego rodzaju rysunkami i plakatami postanowili zachęcić pozostałych do dbania o środowisko i naszą planetę.

Dzień Ziemi i prace plastyczne napływające ze szkół. Dzień Ziemi plakat promujący ochronę środowiska

Dzieci i młodzież to ta część populacji, która chętnie z wigorem i zapałem włącza się w różnego rodzaju akcje, tym bardziej, jeśli ich cel jest wyjątkowo istotny. Nie inaczej jest w przypadku Światowego Dnia Ziemi. Święto sięgające do 1970 roku, od obecnej dekady, uchwałą ONZ obchodzone jest 22 Kwietnia. Uczniowie na kilka tygodni przed finałem akcji zapisują się do przeróżnych grup i kółek, których działalność ma na celu przekonanie jak największej ilości społeczeństwa, że problemy natury ekologicznej, z którymi boryka się obecnie nasz świat, nie są ani drugorzędne, ani mało istotne. Najmłodsi mają świadomość tego, że to między innymi od ich czynów zależy przyszłość naszej planety.

Swoje zainteresowania sprawami ochrony środowiska wyrażają udziałem w szkolnych teatrzykach z okazji Światowego Dnia Ziemi, współtworzą również wierszyki i piosenki z okazji święta. Do najbardziej popularnej reklamy angażowania się w sprawy ekologiczne niezmiennie należą jednak dzieła plastyczne. Dzieci i młodzież często prześcigają w konkursach na najlepszy plakat czy najładniejszy rysunek, którego tematem jest właśnie czystość planety.

Plakat na Dzień Ziemi i rysunek trafną reklamą ochrony środowiska.

Uczniowie szkół, mający świadomość, że w dobie masowych zanieczyszczeń planety oraz innych globalnych problemów związanych z ekologią, muszą wziąć sprawy w swoje ręce, zaczynają od najprostszych, ale niezwykle pięknych w swojej prostocie kroków. Tworzone przez nich rysunki, prace plastyczne czy kolorowe plakaty mają na celu zmusić do refleksji tych, dla których problemy współczesnego świata są obojętne. Chociaż każda praca przyczynia się do dbania o planetę to w szczególności prace najmłodszych potrafią chwycić za serca najbardziej. Miło widzieć zaangażowanie związane z ochroną środowiska od wczesnych lat, bez wątpienia jest to świetny prognostyk na przyszłość i nadzieja, że świat może być piękniejszy.

Poniżej prezentujemy przykładowe prace uczniów.

Źródło: youtube/Wiesława Kopf

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kiedy jest Dzień Ziemi 2019? Jego data nie jest taka oczywista
  2. Kiedy jest Dzień Rodzeństwa? To już dziś
  3. Kiedy jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2019?
  4. Kiedy Dzień Radia 2019? Na świecie obchodzi się go w zupełnie innym dniu
  5. Dzień Czekolady 2019. Kiedy jest to święto w tym roku?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News