To koniec Dnia Wagarowicza? Rodzice dostaną powiadomienie, gdy dziecko nie pojawi się w szkole

To koniec Dnia Wagarowicza? Rodzice dostaną powiadomienie, gdy dziecko nie pojawi się w szkole Źródło: Pixabay.com/klimkin

Dzień Wagarowicza przez wiele dzieci był wyczekiwanym wydarzeniem, które chciały spędzić poza murami szkoły wraz ze swoimi kolegami. Jak nazwa wskazuje, tego dnia lekcje nie są obowiązkowe dla wszystkich. Ten zwyczaj może się jednak zmienić. Rodzice mają zostać poinformowani o nieobecności swojej pociechy.

Dzień Wagarowicza to z pewnością jedno z lubionych świąt wielu uczniów w całej Polsce. 21 marca dzieci solidarnie opuszczają lekcje, by poczuć smak wolności i niezależności z dala od lekcji. Ten jeden dzień był na tyle wyjątkowy, że kusił nawet najpilniejszych uczniów do wymknięcia się z zajęć. Okazuje się, że teraz pociechy mogą się mocno rozczarować próbą skrytego opuszczenia szkoły. Rodzice będą wiedzieli o każdej ich nieobecności na zajęciach.

Dzień Wagarowicza skończony? Rodzice będą wiedzieć o wszystkim

Dzień Wagarowicza już nigdy nie będzie taki sam. Skończy się bezkarne opuszczanie zajęć 21 marca, bowiem rodzice będą wiedzieli, że ich dziecko opuściło lekcje. Co więcej, będą także poinformowani o wszystkich ocenach swoich pociech. Wszystko dzięki Librusowi, czyli elektronicznemu dziennikowi. 

Librus ma rozwiązać wiele problemów, z którymi do tej pory musieli się zmierzyć nauczyciele i rodzice. Należały do nich podrabiane podpisy na usprawiedliwieniach, przemilczane złe stopnie czy właśnie wagary. Dzięki niemu lista obecności i oceny będą dostępne na bieżąco dla każdego rodzica. Ma to pomóc w przypadku, gdy złe wyniki ucznia wymagają natychmiastowej interwencji lub, gdy pociecha za często opuszcza lekcje. 

Uczniowie nie mają wyboru. Elektroniczny dziennik uniemożliwia wszelkie oszustwa czy przemilczenia na temat zebranych jedynek. To duża szansa na poprawę wyników w nauce wielu dzieci, które starały się unikać odpowiedzialności lub bały się poinformować dorosłych o miernych wynikach w nauce. 

Być może brak możliwości w ukryciu słabych stopni czy nieobecności zachęcą uczniów do większego wysiłku i będą motywacją do większego skupienia. Czas pokaże, czy elektoniczny dziennik coś zmieni w zachowaniu dzieci.

źródło: Mamadu

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News