Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Slayera? Fani świętują na całym świecie

Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Slayera? Fani świętują na całym świecie Źródło: youtube.com/Slayer

Dzień Slayera - kiedy będziemy obchodzili święto popularnego zespołu thrash metalowego? W 2018 roku zespół ogłosił zakończenie prawie czterdziestoletniej kariery i pożegnał się z fanami na finałowej, koncertowej trasie. Ciekawostki dotyczące muzyków i ich twórczości.

Dzień Slayera, zespołu, który powstał na przedmieściach Los Angeles w 1981 roku, z inicjatywy Kerry'ego Kinga. Gitarzysta zaprosił do współpracy Jeffa Hannemana - gitarzystę, pochodzącego z Kuby, Dave'a Lombardo - perkusistę, a także Chilijczyka - Toma Arayę, który miał być wokalistą i basistą. 

Międzynarodowy Dzień Slayera - 6 czerwca. Światowe święto fanów zespołu

Międzynarodowy Dzień Slayera wypada na 6 czerwca, czyli w rocznicę urodzin wokalisty i basisty Toma Arayi, a tak właściwie Tomása Enrique Díaza. Muzyk urodził się na Kubie, a dopiero potem wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. To także bardzo wymowna data, bowiem święto zostało ustanowione w 2006 roku o godzinie 6:06:06, więc jeśli skrócimy datę, to uzyskamy 6.06.06. 

Organizatorzy nawołują, aby w ten dzień koniecznie przesłuchać wszystkich albumów zespołu. Najbardziej zagorzali fani mogą w to święto wziąć wolne w pracy i będą całkowicie usprawiedliwieni, przynajmniej przez innych fanów.

Dzień Slayera - Jeff Hanneman. Wspomnienie słynnego artysty

2 maja 2013 roku zmarł współzałożyciel grupy, gitarzysta Jeff Hanneman. Fani bardzo przeżyli jego stratę, bo po jego odejściu uwielbiany przez nich zespół nie był już taki sam.

Artysta chorował na martwicze zapalenie powięzi, czyli bardzo rzadko występującą chorobę, która przejawia się ostrym zakażeniem tkanki łącznej. Hannemana podobno ugryzł pająk, co poskutkowało późniejszymi problemami zdrowotnymi. Na jakiś czas musiał zrezygnować z występowania na scenie. W 2012 wrócił do koncertowania, jednak nadal zmagał się z różnymi chorobami, między innymi marskością wątroby, spowodowaną długoletnim nadmiernym spożyciem alkoholu. Rok później zmarł w szpitalu Southern California.

Jarocin Festiwal

W 2015 roku grupa Slayer wydała album Repentless, na którym znalazły się takie kawałki jak: „Cast The First Stone”, „When the Stillness Comes” i „You Against You”.

Promując najnowszy krążek, artyści pojawili się na festiwalu w Jarocinie w 2016 roku. Tłumy fanów zebrały się pod sceną, żeby usłyszeć na żywo utwory ulubionego amerykańskiego zespołu. Podczas tego koncertu muzycy odebrali wyróżnienie i status Złotej Płyty za najświeższy album.

 - To dosyć zabawne, że „Repentless” nie ma jeszcze dwóch lat, a wydaje się jakby już miał. Z tamtej sesji pozostało jeszcze z 6-8 utworów, które zostały nagrane: niektóre z wokalem, inne z gitarą prowadzącą, ale wszystkie z gitarą rytmiczną, perkusją oraz basem. Jeśli te utwory będą posiadały tekst i nie zmieni on całości, będą gotowe na nowy album. Tak więc: jeśli te kompozycje znajdą się na nim, mamy tak naprawdę połowę płyty - komentował gitarzysta Kerry King.

Na Jarocin Festiwal w tamtym roku pojawili się również inni artyści, a wśród nich: Acid Drinkers, The Prodigy oraz Five Finger Death Punch.

  1. Ile zarabia się w food trucku? Fast food na kółkach pozwala się dorobić
  2. Lista festiwali muzycznych w Polsce. Gdzie możemy się bawić tego lata?
  3. Kto wystąpi na Orange Warsaw Festival 2019? Lista artystów
  4. Kto w tym roku wystąpi na Przystanku Woodstock? Nowa nazwa festiwalu nie zmniejszyła jego popularności
  5. Kiedy jest Dzień Grilla? Wiosna już w pełni, można świętować
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News