Zaskakujące święto w kalendarzu. Warto celebrować Dzień Seksu

Zaskakujące święto w kalendarzu. Warto celebrować Dzień Seksu Źródło: youtube/Kisiel

Dzień Seksu to kolejne święto, które możemy zaliczyć do nietypowych. Żartobliwie można jednak stwierdzić, że bez niego, nie byłoby pozostałych świąt. Jak i kiedy obchodzony jest Dzień Seksu?

Dzień Seksu, chociaż odbywa się raz do roku, to w przeważającej ilości związków celebrowany jest częściej. Nietypowe święto ma na celu przypominanie parom, jak ważne jest współżycie w związku, a także zachęcić do wydawania na świat potomstwa.

Nietypowe święta

Chociaż święta seksu z pewnością większość społeczeństwa nie zaliczy do podstawowych, to nie należy ono do najbardziej dziwnych i oryginalnych. Kalendarz świąt nietypowych powstał po to, aby każdy człowiek mógł znaleźć coś dla siebie i celebrować to w jak najprzyjemniejszy sposób. Wśród najbardziej wyjątkowych świąt są m.in.:

 • Dzień Czosnku
 • Dzień Spieczonego Bliźniaka
 • Dzień Taniego Wina
 • Dzień Dziewic
 • Dzień Niewidzialnej Pracy
 • Dzień Jazdy na Rowerze Nago

Geneza Światowego Dnia Seksu nie jest dokładnie znana. Swojego czasu, krążyły plotki, na które nabrał się między innymi polski piosenkarz i polityk Paweł Kukiz, że święto to zostało ustanowione przez Radę Tradycji Unii Europejskiej w 2003 roku. Okazało się jednak, że w strukturach UE nie istnieje coś takiego jak Rada Tradycji, w związku z czym żadna inna instytucja europejska nie mogła powołać takiego święta. Całkiem niezły żart wpisał się na stałe do kalendarza świąt nietypowych i od wielu lat 7 czerwca na całym świecie obchodzony jest Dzień Seksu.

Według statystyk mężczyzna myśli o seksie raz na siedem sekund, a każdego dnia odbywa się na świecie ponad 120 milionów stosunków płciowych. W tym samym czasie rodzi się zaledwie 350 tysięcy dzieci, co jest powodem ujemnego przyrostu naturalnego w wielu krajach. Dzień seksu poniekąd ma zachęcić pary do tego, aby z seksu nie czerpały jedynie przyjemności, ale pomyślały o potomstwie.

Memy i piosenki o seksie

W dzisiejszych czasach seks zdecydowanie przestał być już tematem tabu, a nagość, pożądanie i pikanteria na stałe zagościły w kulturze masowej. Wielu widzom trudno wyobrazić sobie dobry film bez wątków erotycznych, coraz więcej motywów zabarwianych seksualnością pojawia się także w przemyśle muzycznym. W Stanach Zjednoczonych na liście najbardziej popularnych piosenek o tej tematyce królują Justin Timberlake z utworem "Sexyback", Marvin Gaye z piosenką  "Sexual Healing" oraz Geogre Michael ze słynnym "I Want Your Sex". W Polsce największą sławą cieszy się utwór Bobiego "Bogini seksu". Poniżej prezentujemy fragment tekstu disco-polowego hitu:

Ja lubię patrzeć jak ciało Twe pulsuje
I dotykać, całować je tak czule
Bogini seksu tańcz no dawaj tańcz
Nie przestawaj tańcz, okazuj boskie wdzięki
Tańcz no dawaj tańcz jak szalona tańcz
Bogini tej piosenki tańcz

Światowy Dzień seksu to idealna okazja dla internautów, aby pochwalili się najbardziej wyszukanymi i oryginalnymi memami. W internecie roi się od śmiesznych obrazków, a my postanowiliśmy zaprezentować niektóre z nich:

Święto seksu coraz częściej obchodzone jest w sposób podobny do świętowania Walentynek. Partnerzy, aby zachęcić swoje ukochane do figlarnych zabaw, zapraszają je najpierw do kina lub na romantyczną kolacje. Odpowiednia dżentelmeńska postawa sprawi, że z pewnością będą mogli cieszyć się z celebrowaniem tego nietypowego, lecz bardzo przyjemnego święta. 

Z okazji Dnia Seksu prezentujemy utwór "Bogini seksu"

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

 1. 1 czerwca - Dzień Dziecka. Czy to dzień wolny?
 2. Kiedy jest Dzień Dziecka? Tej daty nie wolno zapominać
 3. Ile dać na wesele chrześniaka? To nie to samo, co ślub kolegi lub rodzeństwa
 4. Ile pieniędzy włożyć do koperty na ślubie? To zależy czy idziemy na wesele
 5. Jakie są najlepsze zabawy weselne? Niektóre są naprawdę zabawne
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News