Świętuj Dzień Pszczółki Mai w przedszkolu. Pomysły na gry i zabawy

Świętuj Dzień Pszczółki Mai w przedszkolu. Pomysły na gry i zabawy Źródło: flickr.com/srgpicker

Dzień Pszczółki Mai - kiedy jest dzień bohaterki dzieciństwa? Wielu z nas pamięta tę kultową bajkę, którą często mogliśmy zobaczyć jako dobranockę. Kiedy swoje święto obchodzi mała pszczółka, przyjaciółka Gucia? Postać zawitała na ekrany telewizorów 34 lata temu!

Dzień Pszczółki Mai - to świetna okazja, aby przypomnieć sobie swoją ulubioną bohaterkę z dzieciństwa i opowiedzieć o niej naszym najmłodszym podopiecznym. Tego dnia możemy też zająć się problemem pszczół na naszej planecie i wyjaśnić dzieciom, jak ważne jest dbanie o te pożyteczne owady, które w zastraszającym tempie znikają z naszych ogrodów.

Dzień Pszczółki Mai - scenariusz. Jak świętuje przedszkole?

Pszczółka Maja jest kultową bohaterką. Niestety, młode pokolenie wcale nie musi znać jej tak dobrze jak rodzice tych dzieci. Obecnie powtórki tego serialu nie pojawiają się w telewizji, a nowy film o tej bohaterce nie spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów. Jest to dość smutny fakt - każdy przecież chciałby, aby jego dzieci poznały przygody sympatycznej Mai, nigdy nienajedzonego Gucia czy konika polnego Filipa z jego nieodłącznym kapeluszem.

Dlatego świetnym pomysłem będzie zorganizowanie Dnia Pszczółki Mai w przedszkolu. Co prawda w kalendarzu wypada on podczas wakacji, bo dopiero 24 lipca, ale możemy trochę nagiąć reguły i świętować go jeszcze przed rozjechaniem się dzieci na wakacje - taka atrakcja na ostatni dzień roku szkolnego będzie świetnym zakończeniem dwóch semestrów nauki!

Jakie zabawy możemy zaproponować dzieciom na ten dzień? Jest ich naprawdę bardzo wiele, ale każda z nich powinna mieć w sobie jakieś edukacyjne elementy. Dlatego warto zacząć od zapoznania dzieci z tym, czy właściwie jest pszczoła. Przecież często maluchy boją się owadów i ich pierwszym instynktem jest zabijanie ich - czy to ganiając za nimi z łapką na muchy, czy za pomocą spreju na owady. Z tego powodu warto wytłumaczyć im, jak bardzo pożyteczna jest pszczoła i co dzięki niej zyskujemy - przecież wszyscy lubią piękne polne kwiaty czy smaczne warzywa, które w znakomitej większości zapylane są przez te pracowite, czarno-żółte owady!

Po wytłumaczeniu dzieciom tego, co robią pszczoły i jak je chronić, możemy przejść do zabawy. Na podłodze kładziemy kartki z narysowanymi kwiatkami - o jedną mniej kartkę niż liczba dzieci w klasie. Na dźwięk kultowej piosenki z serialu dzieci "latają" po sali, a kiedy muzyka ucichnie, ich zadaniem jest wylądowanie na wolnym kwiatku i zapylenie go. Dziecko bez kwiatka odpada z gry. Po każdej rundzie usuwany jeden kwiatek z pola gry i gramy aż do skutku - czyli do momentu, kiedy ostatnia osoba zostanie na ostatnim kwiatku.

Pszczółka Maja - serial uratował Zbigniew Wodecki

Warto wspomnieć o tym, że na początku nikt nie wierzył w powodzenie serialu o Pszczółce Mai w Polsce. Był on niepopularny do tego stopnia, że wielu artystów odrzuciło nawet propozycję napisania do niego muzyki i zaśpiewania tytułowej piosenki. W końcu zgodził się na to jeden z tytanów polskiej sceny muzycznej - Zbigniew Wodecki. Za sprawą jego anielskiego głosu piosenka, którą słyszeliśmy za każdym razem, gdy rozpoczynała się dobranocka o Mai, ściągała przed telewizory rzesze dzieci, a także wielu nieśmiało podpatrujących rodziców. Oto pełne słowa piosenki, którą Wodecki wykonuje w oryginalnym serialu - możemy razem z nim zaśpiewać ją jeszcze raz!

Gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie 
Świat, w którym baśń ta dzieje się, 
Maleńka pszczółka mieszka w nim 
Co wieść chce wśród owadów prym. 

Tę pszczółkę, którą tu widzicie, zowią Mają, 
Wszyscy Maję znają i kochają. 
Maja fruwa tu i tam 
Świat swój pokazując nam. 
Dziś spotka Was maleńka, zwinna pszczółka Maja, 
Śmiała, sprytna, rezolutna Maja 
Mała przyjaciółka Maja 
Maju, (Maju) Maju, (Maju) 
Maju cóż zobaczymy dziś? 

  1. Dzień Frytek 2019 - święto polskie czy międzynarodowe?
  2. Dzień bez Telefonu Komórkowego - warto odłożyć smartfona
  3. Dzień Radcy Prawnego 2019 - kiedy jest to święto?
  4. Światowy Dzień Czekolady 2019. Kiedy jest święto?
  5. Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu