Dzisiejszy dzień przejdzie do historii jako burzliwy dzień protestów opozycji. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości podnieśli bunt w całym kraju i masowo protestują przeciw zmianom w sądownictwie. Najgorętszy z protestów ma miejsce pod Sejmem.

Na Wiejskiej, gdzie trwa protest, pojawili się najważniejsi z przywódców opozycji. Na scenie nie zabrakło najważniejszych polityków i działaczy. Obecny jest Krzysztof Łoziński, Grzegorz Schetyna, Ryszard Petru, a także Władysław Frasyniuk, Leszek Balcerowicz i Adam Michnik.

Tłum ludzi pod Sejmem domaga się ustąpienia PiS ze stanowiska partii rządzącej. Jak mówił nowy szef KOD, PiS sukcesywnie dąży do przywrócenia w kraju systemu znanego z PRL i wyprowadza przy tym Polskę z Unii Europejskiej. Z kolei Ryszard Petru groził Zbigniewowi Ziobrze Trybunałem Stanu.

Nie ma wątpliwości, że to najważniejszy protest opozycji w niedzielę i to na nim uwagę swoją skupiły media. Komenda Stołeczna Policji poinformowała już, że wiadomo jest, ile dokładnie osób protestuje przed Sejmem przeciw zmianom w prawie, jakich dokonać chce PiS. Zdaniem Rafała Kubickiego, który stoi na czele Komendy, na Wiejskiej obecnych jest aż 4,5 tysiąca osób. To duże zaskoczenie dla rządzących, którzy oczekiwali, że pod Sejm przybędzie ledwie garstka ludzi.

...

Zobacz również