Życzenia na Dzień Położnej. Podziękujmy dzielnym kobietom

Życzenia na Dzień Położnej. Podziękujmy dzielnym kobietom Źródło: youtube

Dzień Położnej - życzenia i podziękowania dla dzielnych kobiet. Czego życzyć pracownicom służby zdrowia? Dobre słowa na pewno je ucieszą oraz dodadzą siły i otuchy w dniu ich wielkiego święta.

Dzień Położnej - życzenia i podziękowania dla pracowniczek służby zdrowia to bardzo ważny element w dniu ich wielkiego święta. Obecnie możemy odnieść wrażenie, że zawód położnej często traktowany jest jako drugoplanowy, a główną osobą kojarzoną z wydarzeniami okołoporodowymi jest lekarz ginekolog-położnik. Między innymi właśnie dlatego, co roku 8 maja obchodzimy Dzień Położnej w kraju. Uświadamianie ludziom jak odpowiedzialna i istotna jest praca położnej to potrzebna misja.

Międzynarodowy Dzień Położnej

Celebrowanie dnia położnej odbywa się na całym świecie trzy dni wcześniej niż w Polsce. Pomysł na coroczne oddawanie hołdu pracowniczkom oddziałów położniczych narodził się pod koniec lat 80 XX wieku. Pierwszy raz obchody odbyły się w 1991 roku, a dzień świętowania ustalono na 5 maja. Na całym świecie, a w szczególności w USA i krajach Europy Zachodniej, Dzień Położnej obchodzony jest nie tylko w szpitalach. Organizowane są różnego rodzaju festyny oraz wiece, a w szkołach w hołdzie dla dzielnych kobiet dzieci często przygotowują przedstawienia, piosenki oraz wierszyki.

Dzień pielęgniarki i położnej - życzenia

Na pamiątkę urodzin wybitnej położnej pracującej w obozach zagłady Auschwitz-Birkenau Stanisławy Leszczyńskiej Dzień Położnej w Polsce został ustanowiony na 8 maja. Tego dnia oddajemy należyty szacunek i hołd wszystkim dzielnym kobietom, które każdego dnia wykazują się niezwykłym profesjonalizmem, opanowaniem i odwagą na oddziałach ginekologiczno-położniczych.

4 dni później na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Podobnie jak w przypadku pracy położnych, dzień 12 maja przypomina nam o tym, że służba zdrowia to nie tylko lekarze i znakomici specjaliści, ale także pielęgniarki. To one wykonują często najżmudniejszą pracę. Wchodzą również w interakcje z pacjentami, aby dodać im otuchy i zapewne nikt w szpitalu nie zna ich tak dobrze, jak one.

W Polsce 12 maja obchodzony jest często jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji powinniśmy podziękować wszystkim pracowniczkom służby zdrowia, wyrażając słowa uznania i składając życzenia.

Życzenia na Dzień Położnej

Podobnie jak na zachodzie, w naszym kraju organizowane są uliczne przedstawienia i festyny. W szkołach i przedszkolach dzieci organizują teatrzyki, śpiewają piosenki i czytają wierszyki. Wszyscy pragną podziękować pielęgniarkom i położnym za ich ciężką pracę i wkład w służbę zdrowia. Również głowa państwa, a także inne osoby publiczne wyrażają słowa uznania poprzez media społecznościowe.

Czego życzyć pracownicom służby zdrowia? Przede wszystkim tego, aby nigdy się nie poddawały oraz nie wątpiły w wagę pracy, którą dzielnie wykonują. Ważne jest również, żeby nie przestawały być silne, odważne i zawsze chciały kierować się profesjonalizmem. Życzenia zdrowia i pogody ducha z pewnością także je ucieszą.

My również dołączamy się do tych słów, życząc satysfakcji z wykonywania niezwykle pożytecznego i potrzebnego zawodu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Wiersze i wierszyki na Dzień Strażaka. Naucz swoje dzieci
  2. Życzenia na Dzień Strażaka. Nasi bohaterowie obchodzą swoje święto
  3. Dzień Strażaka w przedszkolu i w szkole. Pomysły na zabawy i inscenizacje
  4. Kiedy jest Dzień Strażaka. Dzielni i waleczni druhowie zasługują na święto
  5. Kiedy jest Dzień Grilla? Wiosna już w pełni, można świętować
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News