Dzień Pielęgniarek i Położnych
Pixabay.com geralt
Monika Majko - 12 Maja 2020

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Dziękujemy za Waszą pracę!

Dzień Pielęgniarek i Położnych przypada na 12 maja. Dzisiaj cały świat składa najlepsze życzenia osobom, bez których żaden szpital nie mógłby normalnie funkcjonować.

Dzień Pielęgniarek i Położnych został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Od tego czasu cały świat 12 maja składa najserdeczniejsze życzenia i wyrazy wdzięczności za pracę osobom, bez których służba zdrowia nie mogłaby normalnie funkcjonować. Jest to data urodzin Florence Nightingale, która w 1860 roku założyła pierwszą szkołę pielęgniarstwa przy szpitalu św. Tomasza w Londynie.

Osoby pracujące jako pielęgniarki i położne są cichymi bohaterami każdej placówki medycznej. Choć to zwykle lekarze zbierają najwyższe laury za ratowanie życia ludzkiego, warto pamiętać, że gdyby nie reszta personelu szpitala, ich praca byłaby jeszcze trudniejsza. To właśnie pielęgniarki stoją na "pierwszym froncie" przy kontakcie z pacjentem, opiekują się nim i dbają, by jak najszybciej wrócił do swojej rzeczywistości. Warto docenić ich pracę szczególnie w tym trudnym czasie pandemii, która paraliżuje cały świat. Czego im życzycie z okazji święta?

Obrazy Pikio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News