Dzień opozycji! Tusk zrezygnuje ze 110 tys. pensji, by...

Dzień opozycji! Tusk zrezygnuje ze 110 tys. pensji, by... Źródło:

Jak przekonuje Grzegorz Sroczyński, już za rok Donald Tusk zrezygnuje ze swojej pensji, a nawet funkcji Przewodniczącego Rady Europejskiej. Wszystko po to, by włączyć się do walki z rządem Prawa i Sprawiedliwości.

Sroczyński zwraca uwagę na to, jak wielkie poruszenie na polskiej prawicy wywołał ostatni tweet Donalda Tuska dotyczący relacji polskiego rządu z Ukrainą. To według niego oznacza, że były premier Polski wciąż jest największym zagrożeniem dla obecnie rządzącego w Polsce obozu władzy. - Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie - napisał były premier. ZOBACZ TAKŻE: Szokujący tweet Tuska Publicysta stwierdza, że Tusk już wielokrotnie udowodnił swoją skuteczność w "rozgrywaniu" PiS-u. - (Tusk- przyp. red.) doskonale zna instrukcję obsługi Jarosława Kaczyńskiego. Przez osiem lat rozgrywał go, jak chciał, potrafił wywoływać u polityków PiS przewidywalne reakcje, a potem mówić: "Spójrzcie, oni są szaleni" - stwierdza.

To początek batalii przeciwko PiS

  Dziennikarz pisze również, że tweet Donalda Tuska należy rozpatrywać jako pierwszy tweet jego kampanii wyborczej. Jak twierdzi, pewna jest już "sromotna porażka" PO w wyborach samorządowych a co za tym idzie, koniec Grzegorza Schetyny jako szefa partii.

Powrót na białym koniu

Po tej porażce, jak przekonuje publicysta, Tusk zakończy swoją kadencję Przewodniczącego Rady Europejskiej, by wrócić jako jedyna nadzieja dla polskiej opozycji. Sroczyński dodaje, że w takiej sytuacji PiS najprawdopodobniej uruchomi "cały aparat Ziobry". Celem Tuska ma być przede wszystkim pokazanie, że dla dobra Polski, dla odsunięcia PiS-u od władzy jest w stanie zrezygnować ze wszystkiego co dotychczas osiągnął na arenie międzynarodowej, nawet z ogromnej pensji jaką otrzymuje z racji swojego stanowiska. Miesięczne wynagrodzenie "prezydenta Unii Europejskiej" wynosi około 110 tyś. zł. ZOBACZ TAKŻE: Tusk - "Polskość to nienormalność!" Źródło: gazeta.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News