Dzień Matki w przedszkolu i w szkole. Scenariusze i pomysły

Dzień Matki w przedszkolu i w szkole. Scenariusze i pomysły Źródło: pxhere.com/mohamed hassan

Dzień Matki w przedszkolu to dobry czas aby uświadomić dzieciom, jak ważną osobą w ich życiu jest ich matka. Jak poprowadzić zajęcia z dziećmi, jakie prezenty dla mam możemy z nimi zrobić i jak to wszystko przeprowadzić tak, aby maluchy się nie nudziły i miło spędziły czas?

Dzień Matki w przedszkolu i szkole to ważny dzień, który możemy pomóc dzieciom obchodzić. Często młodzi ludzie nie mają pomysłu jak uczcić dzień ich mam. W takich momentach szkoła jest świetnym miejscem aby podać im pomocną dłoń i wspólnie przygotować coś, co będzie dla mam piękną pamiątką na lata.

Dzień Matki w przedszkolu - scenariusz

Jak możemy przygotować dzieci na Dzień Matki i pomóc im przygotować upominki dla mam? Najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie z nimi laurek dla ich matek - połączy to prezent z życzeniami i na pewno zapewni dobrą zabawę podczas przygotowania. Powinno to być coś specjalnego, dlatego poza dekorowaniem kartek papieru, możemy zaproponować dzieciom element dodatkowego wyklejania - ich zadaniem będzie nakleić na ich laurki kształty, które ułożą się w przedmioty, które najbardziej kojarzą im się z ich mamami.

Dobrym pomysłem będzie też nauczenie się z dziećmi wierszyka dla mam na pamięć - dzięki temu będą mogły wrócić do domu i powiedzieć mamie życzenia w ładnej, rymowanej formie. Możemy też połączyć te dwie rzeczy - w ramach życzeń na laurce dzieci mogą przepisać rymowany wierszyk, którego się nauczyły.

Dzień Matki - gazetka szkolna, dekoracje

Starsze dzieci mogą zrobić jeszcze więcej w ramach Dnia Matki. Dobrym pomysłem będzie wykonana wspólnie gazetka szkolna z informacjami na temat tego dnia - skąd się wziął, jaka jest jego historia w Polsce i od kiedy go obchodzimy. Poza tym mogą się tam też znaleźć pomysły na świętowanie tego dnia czy inne ciekawostki z nim związane. Taki plakat będzie przypominał wszystkim uczniom o zbliżającym się święcie, a - jak wiadomo - dzieci nawet o takiej okazji potrafią zapomnieć.

W ramach zajęć możemy również zaproponować podopiecznym wykonanie dekoracji na dzień matki - czy to przypinek dla mam, czy może czegoś, co zawiśnie na domowej lodówce. Świetnym pomysłem jest zrobienie magnesu udekorowanego specjalnie dla mamy - powinny się tam znaleźć rzeczy, które lubi najbardziej, jak i motywy specjalnie od dziecka. 

Dzień Matki - scenariusz przedstawienia. Na wesoło czy na poważnie?

Innym dobrym pomysłem na świętowanie Dnia Matki jest organizacja apelu, na który zostaną zaproszone mamy wszystkich dzieci. W jego ramach możemy przedstawić wiele rzeczy - czy zaprezentować recytację wierszy, czy zaśpiewać piosenki dla mam. Oczywiście gwoździem programu będzie zawsze przedstawienie - musimy się jednak zdecydować w jakim stylu je zrobić.

W internecie znajdziemy różne scenariusze - niektóre bardzo humorystyczne, niektóre biorące to święto na zupełnie poważnie. Dobrze będzie porozmawiać z dziećmi, jaki plan przedstawienia bardziej im odpowiada, a także pomyśleć, czy wszystkie mamy chciałyby, aby taka sztuka była w humorystycznym stylu - nie wszystkim może się to spodobać.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. 5 sposobów na Dzień Matki - jak go obchodzić?
  2. Grafiki i GIF-y na Dzień Matki. Wyślij e-kartkę
  3. Kwiaty na Dzień Matki - jaki bukiet będzie najlepszy?
  4. Kiedy Międzynarodowy Dzień Dziecka zaginionego? Bardzo ważna data
  5. Życzenia na Dzień Matki. Pamiętaj złożyć życzenia najważniejszej kobiecie w życiu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News