Kiedy jest Dzień Łapania za Tyłek? To święto nie powinno być obchodzone

Kiedy jest Dzień Łapania za Tyłek? To święto nie powinno być obchodzone Źródło: commons.wikimedia.org/Gary Stevens

Dzień Łapania za Tyłek - osoby obchodzące to święto powinny poważnie zastanowić się nad swoimi życiowymi wyborami. Jeśli tego dnia zobaczymy kogoś, kto łapie nieznajomych ludzi za pupy, naprawdę powinniśmy zareagować - jest to przecież molestowanie seksualne.

Dzień Łapania za Tyłek - to prymitywne święto tylko pokazuje, jak bardzo niedojrzali są niektórzy ludzie. Oczywiście, w seksualności nie ma niczego złego, ale jej przejawianie i świętowanie można ujmować w bardzo różny sposób - i ten z klasą, i ten zupełnie bez kultury i jakiegokolwiek względu na drugiego człowieka. Łapanie nieznajomych za tyłek zdecydowanie wpisuje się w tę drugą kategorię.

Dzień Łapania za Tyłek 2019

Łapanie nieznajomych nam ludzi jest obrzydliwe - każdy powinien zgodzić się z takim stwierdzeniem. Jest to nie tylko naruszenie prywatności innej osoby, ale także sprowadzenie jej do najniższego możliwego poziomu - kawałka ciała, które można sobie macać bez względu na przyzwolenie tej osoby. Kiedy wypowiada się takie poglądy, od razu pojawiają się głosy, często sfrustrowanych seksualnie mężczyzn, jakoby miało to być tylko "podziwianie czyjegoś ciała" i "komplement".

Oczywiście jest to bzdura, gdyż aby takie gesty miały jakikolwiek pozytywny przekaz, muszą być umiejscowione w odpowiednim kontekście. Jeżeli dwie osoby są ze sobą blisko, lub po prostu "mają na siebie ochotę", jak najbardziej znaczy to coś pozytywnego, lecz jeśli łapiemy przechodzącą nieznajomą osobę za jej pupę, jesteśmy po prostu zboczeńcami, których należy oskarżyć o molestowanie seksualne.

Jak w takim razie obchodzić Dzień Łapania za Tyłek - przecież ludzie, którzy uważają takie gesty za komplementy, na pewno będą to robić. Najlepiej tego dnia mieć się na baczności i mieć oko na jakiekolwiek przejawy molestowania - możemy naprawdę wiele zdziałać, pomagając osobom, które zostaną zaatakowane w tak obrzydliwy sposób. Dobrym pomysłem może być też przeprowadzenie prezentacji w naszej firmie lub innym miejscu pracy na temat molestowania i tego, czym dokładnie jest, a także krótkiej lekcji edukacji seksualnej - przecież jeśli ktoś nie wie, że łapanie nieznajomych za pupę jest molestowaniem, taka osoba może też nie znać podstawowych zasad wyróżniających seks od gwałtu.

Oczywiście nie oznacza to, że łapanie kogoś za tyłek zawsze jest złe - wręcz przeciwnie. Ludzka seksualność jest czymś naprawdę pięknym, co powinniśmy celebrować na wiele sposobów i być jak najbardziej otwarty na tematy, które dotychczas były tabu. Jednak należy rozróżnić to, co dzieje się pomiędzy zgadzającymi się na to osobami, a to, co jest przyjemnością jednej osoby kosztem innej lub innych. Dlatego, jeśli tylko znamy osoby, które lubią i chcą być łapane przez nas za tyłek - nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby to robić, o ile tylko druga osoba czuje się z tym komfortowo i w porządku.

Kiedy jest Światowy Dzień Łapania za Pupę?

Niestety Dzień Łapania za Tyłek, nazywany też Dniem Łapania za Pupę, jest obchodzony bardzo hucznie w środowiskach "incelów", czyli najczęściej mężczyzn, którzy uważają, że ich niemożliwość znalezienia sobie drugiej połówki jest winą kobiet, a nie ich okropnego zachowania i braku jakichkolwiek umiejętności komunikacji interpersonalnej. Dodatkowo, wielu "mistrzów podrywu" wybiera ten dzień na nagrywanie swoich filmików, w których albo wykorzystują opłacone wcześniej aktorki, albo dostają policzek od niespodziewającej się niczego kobiety, którą nagle złapią za pupę bez jej zgody. Może przynajmniej ślad ręki na policzku przypomni im, że nie jest to najlepsza praktyka.

Kiedy w takim razie powinniśmy wystrzegać się takich mężczyzn, a także spodziewać fali nienawiści na kobiety w mediach społecznościowych opanowanych przez tych sfrustrowanych seksualnie facetów? Niestety, "święto" to wypada 14 lipca, czyli w tym roku w niedzielę. Warto więc uważać tego dnia na ulicach i zawiadamiać odpowiednie służby o każdym przypadku molestowania. Czas, aby takie święto - a już na pewno taki sposób jego świętowania - przeszedł do lamusa.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Dzień Łapania za Biust - święto promujące molestowane?
  2. Światowy Dzień Czekolady 2019. Kiedy jest święto?
  3. Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą
  4. Dzień Czerwonej Ostrej Papryczki Chilli - data
  5. Pikio: Wykop i Top 10 najpopularniejszych wpisów na portalu Kwiecień 2019
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News