Dzień Kundelka
pixabay.com mamazmazur
Klaudia Bochenek - 25 Października 2020

Dziś Dzień Kundelka. Pochwalcie się swoimi psiakami

Dzień Kundelka przypada na 25 października. Pochwalcie się swoimi zwierzakami, to idealny dzień na pokazanie czworonożnych pociech. Warto dać im dziś przysmaczek, niech również poświętują.

Dzień Kundelka obchodzimy właśnie dziś, 25 października. Wszystkie nierasowe pieski mogą świętować ten jeden dzień w roku. Pomysłodawczynią jest Małgorzata Niedźwiedź, która w 2000 roku założyła, nieistniejące już, "Stowarzyszenie Przyjaciół Kunelka".

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeCzytaj dalej

Dzień Kundelka to święto milionów piesków

Data wcale nie jest przypadkowa - dzień wcześniej, 24 października, obchodzimy również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Poza tym październik jest miesiącem, podczas którego wiele organizacji skupia się na dobru zwierząt, nie tylko piesków.

W całej Polsce można spodziewać się obchodów Dnia Kundelka. Szczególny nacisk kładą na to schroniska - w zwierzęcych przybytkach kundelki zdecydowanie przeważają nad porzuconymi psiakami rasowymi. Pracownicy starają się pokazać, że pies bez rodowodu wcale nie jest gorszy i może obdarzyć opiekuna toną miłości. Poza tym prężnie działają zbiórki kocy czy też jedzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Od wielu lat właściciele kundelków organizują także wystawy, aby podzielić się swoją wiedzą, pięknie zadbanymi pieskami oraz aby pokazać, że pieski pochodzące od rodziców niewiadomej rasy wcale nie są gorsze. W schroniska w całej Polsce czeka kilkadziesiąt tysięcy takich piesków, które z niecierpliwością i smutkiem czekają na kochający dom.

Dzisiaj grzeje:

1. Zacznie się już rano w niedzielę. Wielki sabotaż kościołów w całej Polsce, co się dzieje?

2. Zatrważające i niebywale smutne informacje o stanie Bogumiły Wander. Niestety, mąż nie może jej nawet odwiedzić

3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile

Kto długo myśli nad adopcją pieska może być pewien, że dziś to odpowiedni moment, aby przejrzeć wszystkie ogłoszenia czworonogów wystawiane przez schroniska. Ci, którzy mają psiaki, niech zafundują im smakowitą przekąskę, wybiorą się z nimi na naprawdę długi i wyczerpujący spacer pełen zabaw, a wieczorem pogłaszczą za uszkiem. Każde zwierzątko zasługuje na troskę i miłość.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pośrodku opuszczonej drogi znaleźli suczkę uwięzioną w worku. Kiedy zajrzeli do środka, nie mogli powstrzymać łez
  2. Rodzinny dramat gwiazdy polskiego sportu. Jej dziecko jest nieuleczalnie chore. "Nie ma nadziei na poprawę"
  3. Pod osłoną nocy rząd opublikował nowe rozporządzenie. Kluczowa zmiana w godzinach dla seniorów
  4. Tragiczne informacje, nie żyje wspaniała Polka. "Cudowny, skromny, wspaniały człowiek"
  5. Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Dziesiątki zakażonych, bardzo przykre informacje
  6. Eksperci biją na alarm. Listwy przepięciowe w domach Polaków mogą wywołać pożar, wadliwy sprzęt zalewa sklepy
  7. Otworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widok
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News