Zaskakujący wpływ kotów na gospodarkę. To jednak nie wszystko

Zaskakujący wpływ kotów na gospodarkę. To jednak nie wszystko Źródło: Fot. Pixabay

Dzień kota został ustanowiony wiele lat temu i przypada na 17 lutego. Zwierzęta domowe wciąż cieszą się w naszym kraju wielką popularnością, jednak niewiele osób wie, że mają również wpływ na gospodarkę. Nieoczekiwanie okazuje się, że może on być bardzo zaskakujący.

Dzień kota spowodował wiele refleksji na temat zwierząt domowych w polskich domach. Wśród mieszkańców naszego kraju panuje przeświadczenie, że Polacy najchętniej przygarniają psy, natomiast koty są na drugim miejscu, jeśli chodzi o popularność. Przeprowadzone zostały specjalne badania, które miały potwierdzić przypuszczenia wszystkich zainteresowanych tematem zwierząt domowych i tego, jaki wpływ mają one na życie każdego z nas. Wynika z nich, że wpływ ten jest znacznie większy, niż mogłoby się wydawać większości społeczeństwa. Wiąże się on z wieloma dziedzinami naszego życia.

Dzień kota – psy wciąż liderami

Jeśli chodzi o nasz kraj, to z badań wynika, że najczęściej w naszych domach goszczą psy, a koty zajmują dopiero drugie miejsce. Wydawałoby się, że taka sytuacja panuje również w innych krajach na całym świecie, jednak okazuje się, że Polska wyróżnia się na tle Europy. Jak się dowiadujemy, to właśnie koty są zwierzętami, które statystycznie najczęściej można spotkać w domach mieszkańców Starego Kontynentu. W Unii Europejskiej jest około 74 milionów kotów, natomiast psów aż o 8 milionów mniej. Nie wszędzie jednak królują koty. Podobnie jak w Polsce, w Stanach Zjednoczonych oraz w Azji również najwięcej jest psów. Nietrudno jest więc zauważyć, że ma to ogromny wpływ na światową gospodarkę. Według danych z przeprowadzonych badań wynika, że w 2016 roku na pokarmy dla zwierząt ludzie przeznaczyli ponad 100 miliardów dolarów. Aż 40% z tej kwoty miało przypadać na same Stany Zjednoczone, które zdecydowanie królują pod względem żywności dla zwierzaków.

Dzień kota – wpływ zwierząt na gospodarkę

Patrząc na te kwoty nietrudno dojść do wniosku, że kwoty te mają ogromne znaczenie dla światowej gospodarki. Podobnie jest z usługami weterynarzy, które także generują przychody mierzone w miliardach dolarów. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Co ważne, w klinikach zwiększają się standardy, poprawia się również jakość samego pokarmu, co generuje kolejne koszty i przychody. Szacuje się, że w najbliższych latach mogą one wzrosnąć jeszcze bardziej i mieć jeszcze większy wpływ na światowe finanse.
Dzień kota ustanowiony został we Włoszech w 1990 roku, a do Polski trafił szesnaście lat później. Od tego czasu powstało sporo akcji, które mają na celu poprawę warunków życia czworonogów nie tylko w naszym kraju, ale na terenie całego świata. Z roku na rok sytuacja poprawia się, co ma związek z gospodarką na całym świecie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kim jest partner Roberta Biedronia? Są ze sobą już 17 lat!
  2. Katarzyna Dowbor pokazała 85-letnią mamę! Wygląda jak MILION dolarów!
  3. Dramat Kingi Dudy. Przykre słowa Macieja Musiała, dla córki prezydenta to koniec
  4. Nie żyje światowej sławy aktor. Zabił go nowotwór
  5. Służby ostrzegają przed powodziami. Nagła zmiana pogody przyniesie tragiczne rezultaty w 4 województwach
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Interia Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News