Choć na liście 100 najbogatszych Polaków jest raptem kilkanaście kobiet, nie oznacza to, że panie są mniej zaradne od mężczyzn. Kobiety bardzo dobrze radzą sobie z gromadzeniem bogactwa i tworzeniem wielkich, znanych marek. Takich przykładów nie brak nawet wśród 10 najbogatszych kobiet w Polsce.

Warto podkreślić, że pierwsza piątka wśród najbogatszych Polek zajmowana jest nie przez milionerki, a miliarderki. Większość z tych pań prowadzi rodzinne biznesy, ale nie brak i takich, które same doszły do fortuny.

Niezmiennie na pierwszym miejscu plasuje się Dominika Kulczyk, która może pochwalić się ogromnym majątkiem. Fortuna, w jakiej władaniu jest córka nieżyjącego już Jana Kulczyka, robi imponujące wrażenie – 8,5 mld złotych.

Za Dominiką Kulczyk, na drugim miejscu, usytuowała się jej matka, Grażyna, której zasobność portfela także należy liczyć w miliardach. Swoje potężne finanse wypracowała na drodze różnych udanych biznesów, a jej majątek to głównie dzieła sztuki.

Na trzecim miejscu z kolei znajduje się Barbara Komorowska z półtoramiliardowym majątkiem. Komorowska prowadzi rodzinny biznes ze swoim mężem Zbigniewem i jest głównym udziałowcem Bakomy. Bardzo rzadko pokazuje się w mediach i daje fotografować. Bardzo dba bowiem o swoją prywatność.

1. Dominika Kulczyk – 8,5 mld zł
2. Grażyna Kulczyk – 1,7 mld zł
3. Barbara Komorowska – 1,5 mld zł
4. Solange Olszewska – 1,2 mld zł
5. Aldona Wejchert – 1,2 mld zł
6. Katarzyna Frank-Niemczycka – 900 mln zł
7. Anna Podniesińska – 800 mln zł
8. Małgorzata Adamkiewicz – 750 mln zł
9. Dorota Soszyńska – 590 mln zł
10. Teresa Mokrysz – 570 mln zł

pt

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.