Dzień Kobiet: Lista 10 najbogatszych Polek

Dzień Kobiet: Lista 10 najbogatszych Polek Źródło: źródło: alphacoders.com, flickr.com

Choć na liście 100 najbogatszych Polaków jest raptem kilkanaście kobiet, nie oznacza to, że panie są mniej zaradne od mężczyzn. Kobiety bardzo dobrze radzą sobie z gromadzeniem bogactwa i tworzeniem wielkich, znanych marek. Takich przykładów nie brak nawet wśród 10 najbogatszych kobiet w Polsce.

Warto podkreślić, że pierwsza piątka wśród najbogatszych Polek zajmowana jest nie przez milionerki, a miliarderki. Większość z tych pań prowadzi rodzinne biznesy, ale nie brak i takich, które same doszły do fortuny.

Niezmiennie na pierwszym miejscu plasuje się Dominika Kulczyk, która może pochwalić się ogromnym majątkiem. Fortuna, w jakiej władaniu jest córka nieżyjącego już Jana Kulczyka, robi imponujące wrażenie - 8,5 mld złotych.

Za Dominiką Kulczyk, na drugim miejscu, usytuowała się jej matka, Grażyna, której zasobność portfela także należy liczyć w miliardach. Swoje potężne finanse wypracowała na drodze różnych udanych biznesów, a jej majątek to głównie dzieła sztuki.

Na trzecim miejscu z kolei znajduje się Barbara Komorowska z półtoramiliardowym majątkiem. Komorowska prowadzi rodzinny biznes ze swoim mężem Zbigniewem i jest głównym udziałowcem Bakomy. Bardzo rzadko pokazuje się w mediach i daje fotografować. Bardzo dba bowiem o swoją prywatność.

1. Dominika Kulczyk – 8,5 mld zł 2. Grażyna Kulczyk - 1,7 mld zł 3. Barbara Komorowska - 1,5 mld zł 4. Solange Olszewska - 1,2 mld zł 5. Aldona Wejchert - 1,2 mld zł 6. Katarzyna Frank-Niemczycka - 900 mln zł 7. Anna Podniesińska - 800 mln zł 8. Małgorzata Adamkiewicz - 750 mln zł 9. Dorota Soszyńska - 590 mln zł 10. Teresa Mokrysz – 570 mln zł

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News