Dzień czekolady - film i książka. Czy dotyczą prawdziwego święta?

Dzień czekolady - film i książka. Czy dotyczą prawdziwego święta? Źródło: youtube.com/Kinoholicy

Dzień Czekolady - film nakręcony na podstawie książki, czy jego premiera ma jakiś związek w obchodami Dnia Czekolady, który będzie miał miejsce 12 kwietnia? Czy ekranizacja opowieści dla dzieci weszła już do polskich kin?

Dzień Czekolady - film, czy książka? Najmłodsza widownia z niecierpliwością czeka na ekranizację powieści o marzeniach, miłości, ale też lękach i tęsknocie. Czy bohaterowie na ekranie będą tak samo fascynujący, jak na kartach książki?

Dzień Czekolady - książka

Książka została nagrodzona w Pierwszym Konkursie Literackim im. Astrid Lindgrem, jej autorką jest Anna Onichimowska, natomiast warto również zwrócić uwagę na ilustracje, które odwzorowują klimat opowieści. To jedna z takich książek dla najmłodszych, która szybko i na długo zapada w pamięci dzieci i ich rodziców.

Bohaterami Dnia Czekolady jest Dawid i Monika, siedmioletnie dzieci, które przeżywają niezwykłe przygody. Książka porusza trudne tematy, które często są pomijane przez opiekunów, między innymi radzenia sobie z problemami, reszty dowiecie się oczywiście z treści opowiadania.

Dzień Czekolady - film: scenariusz Anna Onichimowska, reżyseria Jacek Piotr Bławut

Na podstawie książki został nakręcony film, o tym samym tytule. Scenariusz przygotowała sama autorka we współpracy z Jackiem Piotrem Bławutem, który zajął się również reżyserią. W główne role wcielili się znani polscy aktorzy, między innymi Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Cielecka, czy Tomasz Kot. W rolę Dawida wciela się Leo Subbs, wnuk Zbigniewa Wodeckiego, który już został doceniony za grę aktorską w spektaklu Tajemniczy Ogród.

Zarówno książka, jak i jej ekranizacja są przepełnione magią, główne postacie łączy pewien sekret, którego nie mogą zdradzić nikomu. Dawid mieszka tylko z mamą, ponieważ tata zostawił rodzinę po tragicznej śmierci jego starszej siostry. Jego sąsiadką jest Monika, mieszkająca z ciocią i mamą, która również ma swoje problemy. Losy tych dwojga dzieciaków krzyżują się, kiedy dzięki tajemniczemu skoczkowi czasu trafiają do magicznego świata. Krainy pożeraczy dni tygodnia i innych niezwykłych postaci. Tam będą musieli stawić czoła wiedźmie, która wykrada wspomnienia. Czy wszystko skończy się dobrze i czy siedmiolatkowie zdołają jej uciec? Wszystkiego dowiecie się oczywiście z filmu lub książki. 

Dzień Czekolady online, czy można zobaczyć film na CDA?

Choć światowa premiera filmu odbyła się już w czerwcu poprzedniego roku, to na polską wersję musimy jeszcze trochę poczekać. Premiera ma odbyć się 31 maja, szkoda tylko, że nie będziemy mogli zobaczyć ekranizacji w Dzień Czekolady, który datuje się na 12 kwietnia.

Najprawdopodobniej niebawem po premierze film Dzień Czekolady będzie można zobaczyć na jednym z portali internetowych, na przykład cda.pl, czyli serwisie, który udostępnia filmy pochodzące od legalnych dystrybutorów i producentów.

  1. Kiedy jest Dzień Czekolady 2019? Jak można go świętować?
  2. Kto może dostać urlop dla poratowania zdrowia? W jakim przypadku?
  3. Gdzie mieszka Kruszwil? Youtuber budzi skrajne emocje
  4. Ozdoby wielkanocne - dekoracje, stroiki, DIY
  5. Kiedy jest Dzień Rodzeństwa? To już niedługo
  6. Pisanki wielkanocne - wszystkie pomysły i wzory w jednym miejscu
Następny artykuł