Ważne święto, nie przegap go pod żadnym pozorem. Dzień bez Telefonu Komórkowego

Ważne święto, nie przegap go pod żadnym pozorem. Dzień bez Telefonu Komórkowego Źródło: pixabay.com/MashiroMomo

Dzień bez Telefonu Komórkowego - czy w dzisiejszych czasach jest to możliwe? Jeszcze dwadzieścia lat temu telefony były wielkimi cegłami, których praktycznie nikt nie nosił ze sobą na co dzień. Dziś wszytko się zmieniło i wielu z nas bezgranicznie polega na swoich smartfonach. Czy możliwe jest przeżycie jednego dnia bez nich?

Dzień bez Telefonu Komórkowego - od jakiegoś czasu mówi się, że smartfony stały się naszymi mózgami w kieszeni. Dzięki nim nie musimy pamiętać o ważnych datach czy listach zakupów - o wszystkim przypomni nam nasze małe, mądre urządzonko. Jednak powoduje ono nieraz, że tracimy długie godziny na robieniu zupełnie nieproduktywnych rzeczy. Z tej okazji powstała idea Dnia bez Telefonu Komórkowego - abyśmy w końcu mogli się uwolnić od technologii.

Dzień bez Telefonu Komórkowego - w szkole, w domu, w pracy - telefony mamy wszędzie!

Telefony komórkowe są ostatnimi czasy wszędzie. W ostatnich latach przejmują one rolę komputerów i laptopów jako główny sposób podłączenia do internetu - ruch na wielu stronach internetowych pochodzi w zdecydowanej większości z telefonów i smartfonów, a nie z popularnych kiedyś komputerów stacjonarnych.

Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty - telefony mamy zawsze przy sobie, możemy je po prostu wyjąć z kieszeni i od razu są gotowe do użycia. Nawet jeśli nasz komputer uruchamia się błyskawicznie, żeby cokolwiek na nim obejrzeć, potrzebujemy czasu na wyjęcie go z plecaka, uruchomienie go, włączenie przeglądarki - zajmie nam to przynajmniej około dwóch minut. Telefony za to nie wymagają takiej inwestycji czasowej, nie potrzebujemy też miejsca wymaganego na położenie laptopa - możemy po prostu wyjąć smartfon z kieszeni i od razu rzucić się w wir internetowego contentu.

Taki stan rzeczy jest bez wątpienia wygodny - przecież mamy cały świat na wyciągnięcie ręki, jedno wyszukanie w Google dzieli nas od wiedzy na praktycznie każdy temat, nie musimy też już nigdy martwić się, że o czymś zapomnimy - telefon będzie naszym przenośnym kalendarzem i przypomni o imieninach nawet najbardziej znienawidzonej cioci.

Niestety, z tymi możliwościami idą też problemy. Dzięki tak wielkim możliwościom tych podręcznych komputerków każda chwila jest dobra, aby się rozproszyć. Jeśli siedzimy w domu i staramy się coś zrobić, ale spojrzymy tylko na chwilę na ulubiony filmik na Youtube, możemy nagle stracić kilka godzin życia, które moglibyśmy przeznaczyć na coś lepszego i coś, co w ogólnym rozrachunku uczyni nas o wiele szczęśliwszym niż granie w niezbyt ambitną grę na ekranie telefonu. Jak z tym walczyć?

15 lipca - Światowy czy Międzynarodowy Dzień bez Telefonu Komórkowego

Wielu internautów rozpoznaje problem zbyt długiego użytkowania telefonu komórkowego i chce w jakiś sposób walczyć z tym przykrym następstwem rozwoju technologii. Na szczęście internet nie jest tylko siedliskiem uzależnień, jest także świetną platformą do organizowania akcji mających zapobiegać takim uzależnieniom. Jedną z nich jest właśnie Międzynarodowy Dzień bez Telefonu Komórkowego, który powstał dzięki wspólnej pracy użytkowników internetu z wielu krajów. Obchody tego dnia nie są tylko akcjom przeciwdziałającą zbyt długiemu siedzeniu przed smartfonem, ale także swego rodzaju wyzwaniem, którego każdy może się podjąć - czy wy dacie radę spędzić jeden dzień zupełnie bez telefonu?

Okazuje się, że dla wielu osób jest to trudniejsze niż nam się wydaje. Co prawda jeszcze 20 lat temu nikomu z nas telefon nie był potrzebny, ale w dzisiejszych czasach bycie w stałym kontakcie ze wszystkimi jest często wymagane, szczególnie jeśli pracujemy na stanowisku, które wymaga na przykład kontaktu z klientami, czy może właśnie kończymy grupowy projekt i jesteśmy non-stop potrzebni na konwersacji grupowej. Jednak jeśli tak nie jest, warto spróbować na jeden dzień odłożyć telefon, oczyścić głowę i spędzić wolny czas inaczej - może wrócić do ulubionej książki albo wyjść na długo odkładany spacer? Pamiętajmy, aby daty tego święta - 15 lipca - nie zapisywać w telefonicznym kalendarzu!

  1. Top 10 najciekawszych AMA na wykop.pl w 2018 roku
  2. Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą
  3. Dzień Radcy Prawnego 2019 - kiedy jest to święto?
  4. Dzień Łapania za Biust - święto promujące molestowane?
  5. Dzień Hot Doga 2019 - data specyficznego święta
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu