Kiedy jest Dzień bez Makijażu? Gotowa wyjść na ulicę niepomalowana?

Kiedy jest Dzień bez Makijażu? Gotowa wyjść na ulicę niepomalowana? Źródło: goodfreephotos.com/Alexandre Vanier

Dzień bez Makijażu to dla niektórych utrapienie, a dla innych możliwość uwolnienia twarzy, która na co dzień błaga o chwilę odpoczynku od pudrowej maski. Jednak z wielu stron mówi się, że dbająca o siebie kobieta powinna używać makijażu. Czy na pewno? Dzień bez Makijażu jest dobrą okazją do zerwania z tym stereotypem!

Dzień bez Makijażu wydaje się dziwnym świętem - teoretycznie bardzo prosto wyjść na ulicę bez nakładania niczego na twarz. Jest tak bez wątpienia szybciej, lepiej i wygodniej. Tylko czy na pewno jest łatwiej? Współcześnie ogromną wagę przykłada się do "wyglądania dobrze". Dla kobiet znaczy to bardzo często, między innymi, makijaż. Tylko czy na pewno jest on konieczny?

Kiedy jest Dzień bez Makijażu? Światowy Dzień bez Makijażu ma różne terminy.

Kiedy przeszukamy internet w poszukiwaniu dnia bez makijażu, możemy natrafić na wiele sprzecznych informacji o jego dacie. 5 maja, 25 kwietnia, 5 kwietnia - Dzień bez Makijażu wydaje się mieć wiele różnych obchodów. Ustalenie jego daty jest bardzo proste - jest ich wiele! 25 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień bez Makijażu, ale w ciągu roku są też inne, mniej rozpowszechnione daty tego święta. Dla niektórych każda data jest dobra, aby nie robić make-upu!

Dzień bez Makijażu - dlaczego jest ważny?

W dzisiejszych czasach na kobietach ciąży ogromna presja. Z bilbordów i gazet zawsze uśmiechają się "idealne" kobiety - często poprawione nie tylko makijażem, ale też "warstwą" Photoshopa. W takich warunkach ciężko dążyć do ideału. W takich właśnie warunkach nakładamy kosmetyki, które robią przecież też dużo dobrego - dodają pewności siebie, maskują niechciane niedoskonałości. Gorzej, jeśli z dodatku staną się podstawą wizerunku - wtedy perspektywa wyjścia na miasto bez tzw. "tapety" staje się wielką udręką i powodem do kompleksów. Wtedy może być czas na zrobienie sobie przerwy - i od makijażu, i od społecznych wymagań.

Świetnym przykładem takiej decyzji jest Alicia Keys. Znana piosenkarka od jakiegoś czasu zupełnie porzuciła makijaż i wszędzie pokazuje się tylko naturalnie. Zmianę widać od razu - w najnowszych odcinkach Amerykańskiego Mam Talent piosenkarka promienieje!

Dzień z makijażem vs. bez makijażu - dlaczego warto nie założyć makijażu?

Na rynku widzimy coraz nowsze marki kosmetyków, które zawsze kuszą nowymi formułami czy lepszą wodoodpornością. Co jednak zyskujemy, gdy w ogóle zrezygnujemy z nałożenia czegoś na twarz? Oto niektóre zalety wychodzenia "nago":

 • skóra może lepiej oddychać, gdyż drobinki makijażu nie zatykają porów
 • rezygnujesz też z demakijażu wieczorem - żegnajcie szkodliwe dla skóry kosmetyki
 • nie musisz przejmować się rozmazanym makijażem w ciągu dnia - wzruszające dramaty nie spowodują już czarnych śladów na policzkach
 • masz kilka minut więcej dla siebie rano, które możesz przeznaczyć albo na odespanie, albo na zrobienie dobrego śniadania
 • zdasz sobie sprawę, że często ludzie nie widzą tego, że nie masz makijażu - a wręcz przyklaskują takim wyborom
 • w każdej chwili możesz zmienić makijaż i nałożyć na twarz coś szalonego

Zdecydujecie się w tym roku uczestniczyć w Dniu bez Makijażu?

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

 1. Angelina Jolie saute. Czy aktorka bez makijażu również zachwyca?
 2. Ile dzieci ma Brad Pitt i Angelina Jolie? Kiedyś byli największą parą w Hollywood
 3. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
 4. Ile zarabia kurator sądowy społeczny, a ile zawodowy?
 5. Ile dzieci ma Joanna Koroniewska? Gwiazda M jak Miłość chroni swoją prywatność
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News