Kiedy jest Dzień bez Komputera? Każdemu z nas by się przydał

Kiedy jest Dzień bez Komputera? Każdemu z nas by się przydał Źródło: Flickr

Dzień bez komputera to dla wielu z nas coś zupełnie nie do pomyślenia. A jednak czas na odpoczynek od internetu, mediów społecznościowych i gier. Każdemu z nas przyda się Światowy Dzień bez Komputera.

Dzień bez komputera przydałby się zapewne większości z nas. Żyjemy w czasach, w których trudno wyobrazić sobie, że moglibyśmy nie spędzić w sieci kilkunastu minut dziennie. Media społecznościowe, fora o różnej tematyce, a także gry z fenomenalną grafiką przyciągają jak magnes coraz większą część społeczeństwa. Ludzie często zapominają nie tylko o swoim zdrowiu, ale także o rodzinie i obowiązkach. Z pomocą postanowili przyjść organizatorzy Światowego Dnia bez Komputera.

Światowy Dzień bez Komputera

Przeciętny Polak spędza przed swoim komputerem 18 godzin tygodniowo, co w skali rocznej daje 40 dni bez przerwy. Chociaż trudno to sobie wyobrazić, kiedy przyjrzymy się bliżej swoim znajomych, rodzeństwu czy wreszcie samym sobie - jest to bardzo możliwe. W parze z rozwijającym się w gigantycznym tempie wirtualnym światem idzie szeroka gama propozycji, które są serwowane na co dzień każdemu z nas. Media społecznościowe, różnorodność mediów informacyjnych, fora popularnonaukowe, portale randkowe, kanały streamingowe i gry z kapitalną grafiką powodują, że ludzie potrafią całkowicie zapomnieć o swoich obowiązkach, rodzinie i zdrowiu oddając się w pełni swoim komputerom.

Na szczęście rozpowszechniane są już inicjatywy oraz hasła mające na celu zachęcić ludzi do odstawienia swoich ulubionych zabawek i wyjścia na rower, spacer czy basen. Nie jest tajemnicą, że podczas kilkugodzinnych seansów przed komputerem niszczy nam się wzrok, jak i w wielu przypadkach - gromadzi zbędny tłuszcz. Dzień bez komputera to trafna okazja, aby wstać z krzesła i to zmienić.

Kiedy jest dzień bez komputera?

Inicjatywa dnia bez komputera sięga 2007 roku. Pomysłodawcami akcji mającej na celu uświadomienie ludziom na całym świecie, że powinni czasem odpocząć od laptopów, jak i ogólnie elektryczności, jest dwójka Kanadyjczyków. Mężczyźni przyznali się, że sporą ilość swojego czasu poświęcali wirtualnemu życiu. Pewnego dnia postanowili, że na własnej skórze sprawdzą, czy są w stanie wytrzymać 24 godziny bez używania komputera.

Z pozoru banalne zadanie sprawiło im sporą trudność, jednakże po podjęciu wyzwania postanowili rozpowszechnić na cały świat swoją ideę. Do włączenia się w akcję swoją gotowość wyraziła masa osób, dla przykładu w 2009 roku w Polsce ich liczba wyniosła 55 tysięcy. Każdego roku do podjęcia wyzwania zgłasza się więcej chętnych, a w dniu finału akcji przypadającego na 3 maja padają kolejne rekordy.

Dzień bez Komputera 2019

Światowy Dzień bez Komputera odbywa się co roku 3 maja. Jest to wspaniała okazja do przetestowania swojej silnej woli i sprawdzenia, w jakim stopniu jesteśmy uzależnieni od wirtualnego świata. Z uwagi na datę święta Polacy powinni mieć łatwiej niż obcokrajowcy. Z okazji Narodowego Święta większość ludzi ma wolne od pracy. To świetna okazja, aby wybrać się z rodziną na spacer do Parku lub ZOO, a także pojeździć na rowerze i rolkach.

Chociaż posiadanie komputera wydaje się w dzisiejszych czasach niezbędne, z racji prac, jakie posiadamy, a także kierunkach, w których się kształcimy to naprawdę warto zrobić sobie czasem przerwę. Proponujemy aby każdy z nas przetestował swoje siły już 3 maja 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kiedy Światowy Dzień Książki 2019. Data i informacje
  2. Czy Światowy Dzień Książki dla Dzieci jest już niedługo? Odpowiedź jest zaskakująca
  3. Kiedy jest Dzień Grilla? Wiosna już w pełni, można świętować
  4. Jakie święto jest 3 maja? To nie tylko uroczystość państwowa
  5. Zbliża się Dzień Ziemi. Poznaj ciekawostki i informacje na jego temat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News