"Dzielna Kobieta" zastąpi Misiewicza

"Dzielna Kobieta" zastąpi Misiewicza

W wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu 24 minister obrony narodowej Antonii Macierewicz odniósł się do głośnych ostatnio kwestii związanych z jego resortem. W rozmowie poruszono między innymi informacje dotyczące osoby Bartłomieja Misiewicza, uważanego za pupilka ministra.

Wśród poruszonych kwestii znalazła się między innymi sprawa wchodzenia MON-u w kompetencje ministerstwa cyfryzacji w aspekcie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Minister Macierewicz zdementował informacje, jakoby doszło do konfliktu między nim a minister Streżyńską.

Innym poruszonym aspektem jest kwestia konfliktu ministra z prezydentem. Antonii Macierewicz znów zaprzeczył temu, aby korespondencja między nim a Andrzejem Dudą miała charakter nadzwyczajny. Za przykład dał okres przygotowania do szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, kiedy MON i Kancelaria Prezydenta wymieniły dużo więcej korespondencji niż w ostatnich dniach.

Najciekawszym jednak aspektem rozmowy, chociaż bardzo skąpo poruszonym, jest kwestia Bartłomieja Misiewicza. Kontrowersyjny były rzecznik MON-u wielokrotnie był dawany za przykład patologii w strukturach personalnych obecnego rządu. Jego udział w dyskotece, czy traktowanie go przez żołnierzy niejednokrotnie kompromitowały cały resort.

Minister Macierewicz zapytany o wakat na stanowisku rzecznika MON - Bartłomiej Misiewicz został przeniesiony do innych zadań w resorcie - odpowiedział, że osoba nowego rzecznika zostanie niebawem przedstawiona. Funkcję tę pełnić ma tym razem kobieta.

 - Wiemy, że to jest kobieta odważna, dzielna i skutecznie działająca - określił przyszłą rzecznik resortu obrony jego szef.

Źródło: rp.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News