Dzięki imigrantom nad Bałtykiem będą tłumy. Czesi zainteresowali się Polską

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, ten rok będzie wyjątkowo dobry dla polskich przedsiębiorców – przynajmniej zarabiających na turystach. Właściciele nadmorskich naleśnikarni, restauracji i sklepów z pamiątkami mogą już zacierać ręce, bo nad Bałtyk przyjadą prawdziwe tłumy.

Panujący w Europie kryzys migracyjny ma wpływ nie tylko na tak ewidentne sprawy jak polityka czy nastroje społeczne, ale i na te mniej oczywiste – na przykład turystykę. Ze względu na dochodzące z różnych źródeł wiadomości o chaosie powodowanym przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, wiele osób zmieniło plany na tegoroczne wakacje. Mowa tu głównie o Czechach, którzy masowo rezerwują wczasy na polskim, zamiast niemieckim czy greckim wybrzeżu.

Czytaj także: Oto dlaczego niemieccy nudyści protestują przeciw imigrantom.

Na decyzje Czechów wpływ ma nie tylko kryzys migracyjny, ale także duża konkurencyjność cenowa polskich kurortów. Ponadto, Czesi skarżą się na przepełnienie plaż w Chorwacji oraz Bułgarii, a wiele rodzin wykreśliło z listy planów wyjazd do Egiptu lub Turcji ze względu na groźby zamachów terrorystycznych.

Wybieracie się w te wakacje nad polskie morze?

źródło: forsal

...

Zobacz również

Zobacz również