Dzieje się! Szydło wezwana, specjalne spotkanie w siedzibie PiS

Dzieje się! Szydło wezwana, specjalne spotkanie w siedzibie PiS

Nadchodzi to, co było zapowiadane od wielu dni. Premier Beata Szydło została wezwana na specjalne spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej. 

W środę w siedzibie PiSu odbędzie się planowane na miniony piątek spotkanie kierownictwa partii. Było ono przełożone ze względu na zły stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes złapał groźnego wirusa i lekarz zalecił mu pozostanie w domu. W poniedziałek premier Beata Szydło przedstawiła Jarosławowi Kaczyńskiemu plan rekonstrukcji obecnego składu rządu. Jak mówił po spotkaniu w siedzibie partii rzecznik rządu Rafał Bochenek, PiS będzie konsultował plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Oznacza to, że prócz zmian personalnych może zostać rozwiązanych kilka resortów. – Dla nas oznacza to jedno: z całą pewnością tę rekonstrukcję trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie. Na pewno nie będzie to ten termin, o którym wcześniej mówił rzecznik rządu, czyli połowa listopada – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Nie wiadomo kto zostanie

Premier Beata Szydło w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w TVN24 potwierdziła rekonstrukcje rządu i wstępną datę, czyli koniec października. Nie chciała zdradzić czy sama pozostanie na swoim stanowisku. Jak widać, zostanie ona przesunięta i dalej nie wiemy, kto zostanie na stołku ministra, a kto nie. Przewiduje się, że swoje funkcje mogą przestać sprawować minister Szyszko, Waszczykowski, Macierewicz i Radziwiłł. Są to jednak tylko spekulacje. Fot. Twitter/Beata Mazurek Źródło: wiadomości.wp.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News