Nadchodzi to, co było zapowiadane od wielu dni. Premier Beata Szydło została wezwana na specjalne spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej. 

W środę w siedzibie PiSu odbędzie się planowane na miniony piątek spotkanie kierownictwa partii. Było ono przełożone ze względu na zły stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes złapał groźnego wirusa i lekarz zalecił mu pozostanie w domu.

W poniedziałek premier Beata Szydło przedstawiła Jarosławowi Kaczyńskiemu plan rekonstrukcji obecnego składu rządu. Jak mówił po spotkaniu w siedzibie partii rzecznik rządu Rafał Bochenek, PiS będzie konsultował plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Oznacza to, że prócz zmian personalnych może zostać rozwiązanych kilka resortów.

Dla nas oznacza to jedno: z całą pewnością tę rekonstrukcję trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie. Na pewno nie będzie to ten termin, o którym wcześniej mówił rzecznik rządu, czyli połowa listopada – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Nie wiadomo kto zostanie

Premier Beata Szydło w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w TVN24 potwierdziła rekonstrukcje rządu i wstępną datę, czyli koniec października. Nie chciała zdradzić czy sama pozostanie na swoim stanowisku. Jak widać, zostanie ona przesunięta i dalej nie wiemy, kto zostanie na stołku ministra, a kto nie. Przewiduje się, że swoje funkcje mogą przestać sprawować minister Szyszko, Waszczykowski, Macierewicz i Radziwiłł. Są to jednak tylko spekulacje.

Fot. Twitter/Beata Mazurek

Źródło: wiadomości.wp.pl

 

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również