Skandaliczne doniesienia z dużego polskiego miasta. Policja ruszyła na zbierających na WOŚP. Społeczeństwo jest oburzone i nie potrafi tego zrozumieć.

Dzisiaj we wszystkich polskich miastach odbywa się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierają środki na rzecz ciężko chorych i umierających dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: Polscy lekarze właśnie dostali CAŁKOWITY ZAKAZ korzystania ze sprzętu WOŚP!

Wolontariusze WOŚP wygonieni spod kościoła

Skandalicznie doniesienia z śląskiego miasta wstrząsnęły społeczeństwem. Wolontariusze WOŚP zostali wygonieni spod kościoła pod wezwaniem św. Rodziny w Tychach.

Proboszcz parafii rozkazał ministrantom, by natychmiast przegonili wolontariuszy spod kościoła. Ten nieprzyjemny incydent przerodził się w prawdziwą rozróbę.

O tych wstrząsających wydarzeniach poinformował Mariusz Gabrek, szef sztabu WOŚP w Tychach.

– Nasi wolontariusze nie byli jednak na terenie kościoła, a za płotem odgradzającym teren parafii – relacjonował szef sztabu w rozmowie z dziennikarzami.

Policja ruszyła na zbierających na WOŚP

Beata Widenka, która była jednym z wolontariuszy, którzy brali udział w tym przykrym incydencie potwierdziła słowa Gabreka i przekazała swoją relację z wydarzeń. W sprawie interweniowała nawet policja.

– A on (chodnik – przyp. red.) znajduje się na terenie miasta. Podeszli do nas, podejrzewam, ministranci, bo nie byli ubrani w szaty liturgiczne, ale to na pewno były osoby związane z tym kościołem. Podeszli i kazali nam opuścić teren należący rzekomo do kościoła. Na pytanie na jakiej podstawie prawnej powinniśmy opuścić teren zostaliśmy poinformowani, że nie mamy zgody proboszcza na zbiórkę publiczną – opowiadała Widenka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński właśnie ZNISZCZYŁ WOŚP! MILIONY złotych przepadną

Źródło: dziennikzachodni.pl

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP


"Korona królów": Śmiechom internautów nie ma końca! [MEMY]

...

Zobacz również