Ten konflikt od miesięcy podnosi polityczną temperaturę w Polsce. Dwóch czołowych polityków władzy zwartych w krwawej batalii dotąd nie ustępowało sobie na krok. Teraz wszystko ma się zmienić, ale zamiast rozejmu, pada śmiertelny cios.

Jak ujawniają media, konflikt między prezydentem a szefem MON wskoczył na nowy poziom. Wszystko przez żądania Andrzeja Dudy, który wystąpił o usunięcie szefa resortu obrony z jego stanowiska. Duda ma już dosyć tego, że nie jest w stanie porozumieć się z jednym z najważniejszych dla niego ministerstw.

Toczący się miesiącami konflikt cały czas znajduje nowe ogniska zapalne. Zaczęło się od wymiany listów, w których prezydent próbował dowiedzieć się czegoś więcej na temat planowanej przez MON reformy wojska i organizacji WOT. Resort obrony nie chciał uchylać rąbka tajemnicy i w odwecie zablokował działanie gen. Kraszewskiego, jednego z zaufanych ludzi Andrzeja Dudy.

Pomimo upływu czasu batalia nie stała się wcale mniej zażarta. Dotąd między politykami jest bardzo gorąco. Nic więc dziwnego, że Andrzej Duda zażądał dymisji Macierewicza. Jak ujawnił jeden z jego najbliższych współpracowników, takie żądanie Duda przedstawił Szydło jeszcze przed 15 sierpnia. Premier miała „w chłodny sposób” zareagować na słowa Andrzeja Dudy, co z kolei przełożyło się na jeszcze większe zamrożenie stosunków Kancelarii Prezydenta z Kancelarią Premiera.

– Prezydent jasno zakomunikował premier, że oczekiwałby dymisji Macierewicza. Nie może tego formalnie zażądać, ale wyraził się jasno. Macierewicz jest po prostu człowiekiem, z którym nie da się rozmawiać i to jest podstawowy problem. Nic im w tym MON nie wychodzi – mówi polityk.

źródło: wp.pl

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

...

Zobacz również