Dzieje się! Polska bez zgody UE wymierza Rosji ogromny cios

Dzieje się! Polska bez zgody UE wymierza Rosji ogromny cios

Stosunki polsko-rosyjskie od czasu załamania się realnego socjalizmu w obu krajach znacznie się pogorszyły. Naciągana przyjaźń z czasów demoludów nie mogła przetrwać próby czasu i przyłączenia się naszego kraju do bloku państw zachodnich. Teraz Polska ma przygotowywać się do zadania Rosji potężnego ciosu! Czy rząd PiS nałoży sankcję na Moskwę?

Sprawa otrucia rosyjskiego dysydenta i byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala skierowała Wielką Brytanię i Rosję na niemal wojenną ścieżkę. Do zamachu na azylanta i jego córkę doszło w centrum handlowym w Sailsbury. Śledztwo wykazało, że do otrucia 66-latka i 33-latki wykorzystano rosyjską broń chemiczną typu "nowiczok". Rząd Jej Królewskiej Mości zażądał przeprosin, które nie nastąpiły. W odpowiedzi władze na Wyspach zaczęły zastanawiać się nad bojkotem piłkarskich mistrzostw świata, które odbędą się w Federacji Rosyjskiej tego lata. Do bojkotu według informacji przekazywanych przez media może przyłączyć się również m.in. Polska. Theresa May zadecydowała także o wydaleniu z kraju 23 rosyjskich dyplomatów, niemal zawieszając stosunki między oboma państwami.

Rząd PiS nałoży sankcję na Rosję?!

To nie pierwszy mord polityczny dokonany prawdopodobnie przez Rosjan w Wielkiej Brytanii. Najgłośniejszą sprawą tego rodzaju jest morderstwo Aleksandra Litwinienki w 2006 roku. Polska, realizując politykę zbliżenia do eurosceptycznej i wychodzącej z Unii Wielkiej Brytanii, według rewelacji przekazanych przez Dziennik Gazetę Prawną szykuje się do nałożenia sankcji na Federację Rosyjską. Ponadto ruch ma być wykonany przez rząd PiS samodzielnie, bez wsparcia i zgody innych państw NATO czy UE. Wywołało to ogromne zaskoczenie wśród unijnych dygnitarzy i opinii międzynarodowej. Ruch ten jest oceniany przez nich jednoznacznie krytycznie. Jak mówią, po raz kolejny bowiem polscy politycy wykazali się samowolą. Jak podaje Dziennik, może nastąpić to nawet dziś. Dzisiaj odbędzie się także posiedzenie Roady do Spraw Zagranicznych Unii Europejskiej, w której udział weźmie szef MSZ Jacek Czaputowicz. Temat poruszyć ma w rozmowach z Angelą Merkel i Theresą May Mateusz Morawiecki. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wypadek rządowej limuzyny! PiS milczy
  2. Papież Franciszek ujawnia drugą twarz. Będziecie mocno zaskoczeni
  3. Zapłaci fortunę, by dać się zabić. Chce przenieść swój umysł do komputera
źródło: natemat.pl Następny artykuł