Dzieje się! Owsiak napisał list do Agaty Dudy, oto jego treść

Dzieje się! Owsiak napisał list do Agaty Dudy, oto jego treść

Jerzy Owsiak napisał list do Agaty Dudy! O jego słowach skierowanych do pierwszej damy mówi już cała Polska! Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pisze w nim o dramatycznej sytuacji w polskich szpitalach po reformie, którą podpisał jej mąż.

We wstępie Owsiak zaznaczył, że słowa te kieruje właśnie do Agaty Dudy, a nie jej męża, chociaż bezpośrednio dotyczą podpisanej przez niego reformy. Twierdzi, że chce poinformować o tym pierwszą damę, bo słowa kierowane do jej męża po prostu utkną i przepadną. Owsiak wyraża nadzieje, że może chociaż Agata Duda pochyli się nad jego listem i weźmie sobie jego słowa do serca.

Jerzy Owsiak napisał list do Agaty Dudy

Owsiak zabrał głos w obronie oddziałów geriatrycznych w polskich szpitalach. Szef WOŚP w swoim liście mówi o wprowadzonej w zeszłym reformie, z której ministerstwo zdrowia wyrzuciło geriatrię. Owsiak alarmuje, że będzie to tragiczne w skutkach, szczególnie mając na uwadze zdrowie i życie seniorów. - Rok 2017 okazał się dla geriatrii fatalnym. Najpierw minister, następnie Sejm, a potem także podpis Pani męża spowodował, że geriatrię wyrzucono z sieci szpitali. Nie ma ochrony budżetowej, nie ma ochrony systemowej. Jej odbudowa i przywracanie szacunku, jako ważnej w systemie opieki zdrowotnej dziedzinie medycyny, utknęło w martwym punkcie - napisał Owsiak. Działacz przypomniał także, że WOŚP przez pięć lat prowadziło zbiórkę na rzecz seniorów i zdążyło wyposażyć wiele oddziałów geriatrycznych w nowoczesny sprzęt. Podkreślił, jak ważna jest to kwestia i przypomniał, że jej mąż bardzo często o niej mówił podczas prezydenckiej kampanii. - O geriatrii dużo mówił w swoich planach wyborczych nawet Pani mąż. Losy seniorów często w takich właśnie momentach odmieniane są przez wszystkie przypadki. I jak to bywa, następuje wielkie, przeogromne, gigantyczne sadzenie gruszek na wierzbie. My wszystkie nasze obietnice, związane z pięcioma Finałami dla seniorów, nie tylko wypełniliśmy, ale daleko przekroczyliśmy - napisał Owsiak.

Pani mąż to podpisał!

Szef WOŚP posłużył się przykładem oddziału geriatrycznego w warszawskim Szpitalu Wolskim, który ma zostać zamknięty ostatniego dnia marca. - Właśnie dowiedzieliśmy się, że oddział geriatryczny w Szpitalu Wolskim w Warszawie, który został niemal w całości wyposażony przez naszą Fundację będzie działać do końca marca. Oddział ten wraca do statusu tak zwanego „ oddziału wewnętrznego”. Zdaje sobie Pani sprawę, że będzie to wyglądało, mówiąc wprost, następująco – starszy w stosunku do średniej, ale młodszy od naszego leczonego już seniora pacjent, wyrzuci z systemu „geriatrycznego” tego pacjenta, który na ten oddział powinien być zaproszony, zdiagnozowany i skonsultowany, aby mógł jak najdłużej aktywnie żyć we własnym otoczeniu. Taki był zamiar oddziałów geriatrycznych i do tych planów my tak chętnie dołożyliśmy swój wkład w postaci zakupu nowoczesnego sprzętu. Brak ochrony ze strony tak zwanej „sieci” naszym zdaniem wyrzuci „w kosmos” kolejne oddziały geriatryczne - napisał Owsiak. Jurek Owsiak przypomniał także, że w ubiegłym roku publicznie apelował do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie podpisywał tej krzywdzącej dla geriatrii reformy. - Pani mąż podpisał, czyli geriatrię wyrzucił! - oświadczył Owsiak. Wpis założyciela WOŚP stał się prawdziwym hitem sieci. W ciągu zaledwie kilku godzin udostępniono go już blisko 1,5 tysiąca razy!

  1. Nie do wiary! Owsiak DZIĘKUJE politykom PiS
  2. Owsiak totalnie zmienił fryzurę. Dla biednych dzieci, wygląda GENIALNIE!
  3. Roztrzęsiony Owsiak ujawnia. Spotkał się z rządem i…
Następny artykuł