Dzieje się! Ogromne antyrządowe zamieszki na Białorusi (VIDEO + ZDJĘCIA)

Dzieje się! Ogromne antyrządowe zamieszki na Białorusi (VIDEO + ZDJĘCIA)

W stolicy naszego wschodniego sąsiada, Białorusi, od samego rana mają miejsce ogromne zamieszki antyrządowe. Na ulicach trwa istna wojna domowa pomiędzy obywatelami sprzeciwiającymi się reżimowi Łukaszenki a jego służbami porządkowymi. 

Dzisiaj w stolicy Białorusi miała odbyć się potężna manifestacja z okazji Dnia Wolności. Władza jednak wiedząc co się szykuje na kilka godzin przed rozpoczęciem wydarzenia zaczęła organizować masowe aresztowania wszystkich podejrzanych opozycjonistów. W sumie do aresztów trafiło kilkaset osób, część z nich wyszła na wolność po zapłaceniu ogromnych grzywien.

To jednak tylko jeszcze bardziej rozwścieczyło ludzi przybyłych do Mińska, gdzie bardzo szybko wybuchły zamieszki z białoruską milicją, której na ulicach jest tysiące. Ściągniętych z całego kraju funkcjonariuszy wspiera ciężki sprzęt do tłumienia zamieszek.

Aktualnie na ulicach stolicy naszego wschodniego sąsiada rozgrywają się sceny jak z wojny domowej. Milicja gania za manifestantami po całym mieście, ci również nie pozostają dłużni i przy każdej możliwej okazji odpłacają się funkcjonariuszom pięknym za nadobne.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News