Nieoficjalna wiadomość obiegła świat mediów. Jeden z największych komercyjnych nadawców jest pod ostrzałem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Pojawiają się głosy, że TVN straci koncesję. 

TVN-owi zarzucana jest potężna manipulacja przy tworzeniu materiałów. Dziennikarze telewizji oskarżani są o zakłamywanie rzeczywistości. Niedawno opinię publiczną zszokował reportaż o faszyzmie, rzekomo odradzającym się w Polsce. Przypominamy, że materiał, który został nagrany latem, wyemitowano dopiero w styczniu.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe, MIAŻDŻĄCE uderzenie TVN w KRRiT! Już wygrali spór?

Kłopoty telewizji TVN

Wcześniej KRRiT nałożyła na TVN karę za nierzetelne relacjonowanie próby obalenia rządu przez opozycję pod koniec 2016 roku. Za to zaniedbanie, które spekulowało się, że było celowe, stacja została ukarana grzywną w wysokości 1,5 miliona złotych.

Swoją decyzję KRRiT oparła na analizie kilkuset godzin materiałów emitowanych przez stację w dniach 16-18 grudnia 2016. Zdaniem ekspertów TVN naruszyło przepisy, jakie zawierają się w ustawie o radiofonii i telewizji.

O kolejnym rażącym naruszeniu poinformował na Twitterze Patryk Słowik, dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”. Jeden z materiałów z domu opieki dla osób w podeszłym wieku miał zostać wyreżyserowany.

– Pamiętacie reportaż TVN, w którym pokazano dom opieki, gdzie starsi ludzie byli przykuwani do kaloryfera i leżeli na podłodze? Właśnie Sąd Najwyższy uznał, że materiał był wyreżyserowany. TVN będzie musiał przeprosić właścicielkę domu opieki. Więcej w poniedziałkowym „Dzienniku Gazecie Prawnej” – poinformował Patryk Słowik.

– Nierzetelność materiału stwierdziły: Sąd Okręgowy i Sąd Administracyjny, Sąd Najwyższy podzielił te ustalenia. Odwoływał się dużo do doświadczenia życiowego („nie jest rzetelne dawanie wiary i oparcie materiału na osobie, która była skonfliktowana z właścicielką i która otworzyła konkurencyjny dom opieki”) – napisał Słowik.

ZOBACZ TAKŻE: TVN przeniknął do struktur narodowców! WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIA

Nieoficjalnie: TVN straci koncesję

Portal informacyjny newsweb.pl donosi o swojej nieoficjalnej informacji z siedziby KRRiT przy ul. Wyszyńskiego 9 w Warszawie. TVN w ostatnim czasie dopuścił się wielu przewinień, a powyżej przedstawiliśmy Wam tylko te z ostatniego czasu.

W ciągu ostatniego roku na koncie TVN pojawiło się co najmniej kilkanaście oskarżeń o przekłamania w materiałach i manipulację. Nieoficjalnie podano do wiadomości, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje się do decyzji o zawieszeniu koncesji dla TVN w związku z zatrważającą ilością poważnych przewinień, o które stacja została oskarżona w ostatnim czasie.

ZOBACZ TAKŻE: Kosmiczna kara dla TVN to dopiero początek. Ruszyła machina!

Źródło: newsweb.pl

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

11 pięknych kobiet, które związały się z miliarderami


12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

...

Zobacz również