Premier nie chce już być na ustach swoich krytyków. Nowy premier Mateusz Morawiecki sprzedaje wszystko, co ma, żeby nie być posądzonym o konflikt interesów.

Zdaniem „Rzeczpospolitej”, premier złożył dyspozycję sprzedaży swoich akcji. Dziennikarze dowiedzieli się tego w Ministerstwie Rozwoju, na którego czele dalej stoi Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE: Ależ szok! Ujawniono teczkę Morawieckiego, to go ZNISZCZY

Od kilku dni opinię publiczną bulwersowała sprawa posiadania przez prezesa Rady Ministrów 13 711 akcji Banku WBK. W tym banku Morawiecki pracował przez wiele lat.

Przez sytuację posiadania akcji banku i jednocześnie nadzorując cały bankowy sektor premier znalazł się w konflikcie interesów. Teraz sprzedając akcje, Morawiecki nie będzie na ustach swoich krytyków.

Morawiecki sprzedaje akcje i przekazuje pieniądze

Premier obiecuje, że całą kwotę dywidendy, jaką dotąd otrzymał z posiadanych przez siebie akcji przekaże na cele społeczne.

ZOBACZ TAKŻE: To zadanie Morawieckiego miało być sekretem. Premier ma …

W najbliższym czasie premier ujawni listę instytucji charytatywnych, którym przekazał darowiznę lub środki pieniężne – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Stanisław Krakowski z departamentu komunikacji Ministerstwa Rozwoju.

Źródło: rp.pl

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]