Okazuje się, że decyzje, jakie podjął do tej pory Mateusz Morawiecki, nie zamykają rekonstrukcji rządu. Premier dokonuje kolejnych, zaskakujących zmian. O jednej z nich właśnie dowiedziały się polskie media. Bez wątpienia nie była ona przewidywalna.

Mateusz Morawieckiego powołał nowego ministra. Jest nim Marek Zagórski, który zastąpi odwołaną Annę Streżyńską.

ZOBACZ TAKŻE:  Nowy minister w rządzie PiS! SZOKUJĄCA przeszłość, takiej burzy jeszcze nie było

Wyczekiwany zastępca

Po zaprzysiężeniu nowej rady ministrów, oczy wszystkich skierowane były ku Antoniemu Macierewiczowi. Media spekulowały na temat jego dalszej kariery politycznej i powodów, dla których został odwołany. Niewiele osób zauważyło, iż w rządzie zabrakło jednego ministra.

Morawiecki nie zdecydował się powołać zastępcy odwołanej Anny Streżyńskiej. Po zaprzysiężeniu, w każdym resorcie zasiadł nowy szef. Poza jednym – ministerstwem cyfryzacji.

Teraz już wiemy, że na miejsce Streżyńskiej, o której od tygodni mówiono, iż jest jej nie po drodze z PiS, wejdzie nowa osoba. Jest nią Marek Zagórski – dotychczasowy sekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji.

ZOBACZ TAKŻE:  Nowy minister zdrowia należy do tajnego bractwa. Sekretne obrzędy i …

Skomplikowane rozwiązanie

Zagórski nie będzie jednak posiadał aż tak dużych kompetencji, jak szefowie innych resortów. Swoje obowiązki dzielił będzie z… samym Morawieckim!

Premier ma podejmować kluczowe decyzje w ministerstwie. W praktyce to on będzie sprawował nad nim pieczę. Jednocześnie jednak, formalnie, Zagórski również szefuje resortowi. Jego zadania będą jednak zgoła odmienne od tych, które wypełniać ma Morawiecki.

Zagórski będzie zasadniczo zajmował się stosunkowo przyziemnymi kwestiami. Do niego należało będzie przeglądanie raportów czy nadzorowanie spotkań wewnątrz resortu. W tym samym czasie kluczowe decyzje podejmował będzie jednak sam premier, Mateusz Morawiecki.

źródło: Interia

Miażdżąca odpowiedź internautów na rekonstrukcję rządu [MEMY]

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również