Dzieje się! Gowin wylatuje z rządu PiS, Kaczyński nie ma litości

Dzieje się! Gowin wylatuje z rządu PiS, Kaczyński nie ma litości

Polska polityka nabiera tempa i staje się bezlitosna dla jej kreatorów. Jarosław Gowin, minister w rządzie PiS już niedługo może stracić swoje stanowisko i wylecieć z hukiem z koalicji rządzącej. W takich przypadkach nie ma litości. 

Jak donosi "Wprost", Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którym kieruje Jarosław Gowin, przekazało ponad 200 tys. złotych na fundację powiązaną z partią Porozumienie. Pikanterii dodaje fakt, że stowarzyszenie powstało zaledwie 18 dni przed ogłoszeniem konkursu, w którym pieniądze były nagrodą. Łączna kwota zarezerwowana na granty wynosiła około 6 milionów złotych. Grant trafił na konto "SENS'u" czyli Stowarzyszenia - Nauka Ekonoma Społeczeństwo, którego prezesem jest Krzysztof Kupiec, który od stycznia 2016 roku jest również asystentem posła Porozumienia, Michała Cieślaka. Oprócz tego drugim wiceprezesem "SENS'u" jest Hubert Przybyszewski, który w 2014 roku był pełnomocnikiem Polski Razem w powiecie kazimierskim. Kontrowersje wzbudza również fakt, że w regulaminie przetargu nie znalazł się żaden zapis informujący, że uczestnicząca w nim organizacja musi mieć doświadczenie w pracy z najstarszymi. Fakt ten dziwi, gdyż konkurs dotyczył nowo powstałych, bądź już istniejących uniwersytetów trzeciego wieku i miał pomóc w ich działaniu i organizacji zajęć edukacyjnych.

Kaczyński nie będzie miał litości. Gowin wyleci z PiS

Ostatnie afery związane z wydatkami MON i nagrodami dla ministrów doprowadził Jarosława Kaczyńskiego wściekłości. Prezes PiS wściekł się do tego stopnia, iż zarządził powstanie ustaw obcinających wynagrodzenia zasiadających w sejmie polityków. Dodatkowo nagrody nadane przez Beatę Szydło ministrom jej rządu muszą zostać przekazane na poczet Caritasu. Obecna rozrzutność szefa resortu nauki może go sporo kosztować. Ministerstwo odpowiedziało już na rewelacje "Wprostu" broniąc swojej decyzji. Ich wytłumaczenie jest jednak dosyć banalne i nie wydaje się, żeby ludzie mogli w to uwierzyć. Jarosław Kaczyński, który mierzy się właśnie z najgorszym kryzysem wizerunkowym w historii PiS na pewno nie odpuści im tak poważnego przewinienia. - Wnioski są oceniane pod względem formalnym i merytorycznym, a nie pod względem przynależności członków władz podmiotów zgłaszających do organizacji politycznych - poinformowało MNiSW.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. To będzie afera dekady! PiS może upaść
  2. Politycy stracą całą pensję?! Panika w Sejmie
  3. Macierewicz wstydzi się tego najbardziej! Tak traktuje go jego żona
źródło: onet.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu