Malutkie dziecko zmarło z głodu. Zdjęcia dziewczynki chwytają za gardło

Malutkie dziecko zmarło z głodu. Zdjęcia dziewczynki chwytają za gardło

Dziecko miało zostać uratowane - zmarło z głodu i wycieńczenia. To jedna z wielu ofiar wojny trwającej w Jemenie. Swoją śmiercią zwróciła jeszcze większą uwagę na problem braku dostępu do jedzenia. Łzy napływają do oczu na myśl, co musiała przejść.

Dziecko wyniszczone przez głód w Jemenie musiało niesamowicie cierpieć. Przyczyniła się do tego wojna, która trwa od kilku lat, i którą toczą rebelianci Huti z koalicją państw arabskich. Muhammad ibn Salman nałożył wtedy blokady, które utrudniały dostęp do środków sanitarnych i jedzenia. Powoduje to ogromną śmiertelność wśród dzieci. Historia dziewczynki rozrywa serce na pół.

Dziecko walczyło do końca. Warunki w jakich było "leczone" oceniane są na tragiczne

Dziennikarze z "New York Times" postanowili udać się na miejsce i dać świadectwo tego, co naprawdę dzieje się w Jemenie i jakie konsekwencje musi ponieść Bogu ducha winne społeczeństwo. Urzędnicy ONZ ogłosili również stan klęski głodowej.

7-letnia Amal Hussain, bo o niej mowa, trafiła na okładkę wyżej wspomnianego magazynu. Dziennikarzy przykuła jej trudna historia i walka o przeżycie. Dziewczynka przebywała w szpitalu, gdzie próbowano wyleczyć ją ze skrajnego niedożywienia. Niestety każda próba podawania jedzenia czy też zwykłego mleka kończyła się biegunką i wymiotami.

Amal mogła liczyć na opiekę matki, która sama kurowała się z powikłań po gorączce Denga. Lekarze musieli wypisać dziewczynkę, by mogli ratować bardziej poszkodowane osoby. Dziecko nie miało wyjścia i musiało wrócić do domu - prostego, z trzciny i gliny, ponieważ rodzice nie mieli pieniędzy, by zawieźć ją do lepszej placówki, oddalonej o 24 kilometry od nich.

Polski polityk zabrał głos w tej sprawie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy zdjęcie Amal trafiło na okładkę "New York Times'a", wywołało ogromne poruszenie. Niestety tydzień po publikacji okładki dziecko zmarło z wycieńczenia, zaledwie kilka kilometrów od szpitala. Nie zdążyła zaznać pomocy od ludzi jej przychylnych, którzy po zobaczeniu okładki i zapoznaniu się z sytuacją zagwarantowali jej środki pieniężne i materialne na poprawę bytu i zdrowia.

- Śmierć Amal pokazuje, że głód w Jemenie dotyka wszystkich i nie ma nawet roślinnego pożywienia. Do tego brak wody, wypompowanej w poprzednich dekadach i epidemia cholery - napisał prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, Wojciech Wilk.

Fot. instagram.com/quinnproperties

  1. Danuta Wałęsa zmiażdżyła Rydzyka! "To nie jest ojciec, to polityk i biznesmen. ŻERUJE na biednych!"
  2. Gwiazda reality-show została ZAMORDOWANA przez swojego kochanka. 8 razy uderzył ją młotkiem w głowę
  3. Ciężarna Ewa Farna zrobiła to jaka pierwsza w Polsce. Fani zanoszą się z radości, serwery padły pod ich naporem
  4. Porażające informacje Polsatu. To nie była zwykła trąba powietrzna, tylko rzadkie tornado klinowe
  5. Katedra Notre Dame może się zawalić. Wyniki ekspertyzy są druzgocące
  6. Mama bardzo cieszyła się ze ślubu córki. Gdy dowiecie się, kim jest jej wybranek, zdębiejecie

Źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu