2-latek wpadł do garnka z wrzątkiem. Zmarł w konwulsjach

2-latek wpadł do garnka z wrzątkiem. Zmarł w konwulsjach

Dziecko to oczko w głowie każdego rodzica. Żywe skarby trudno czasem przypilnować, szczególnie gdy są ich aż dwa. Z tym wyzwaniem musiał zmierzyć się pewien ojciec - niestety los miał tragiczne plany wobec 2-letniego Iwana.

Dziecko z natury jest wszędobylskie. Każdy rodzic małego dziecka lub ktoś, kto miał kontakt z dzieckiem do lat pięciu wie, że łatwo spuścić z oka energiczną pociechę. W tym okresie dzieci są szczególnie aktywne i ciekawskie - to właśnie ciekawość doprowadziła do rodzinnej tragedii.

"Przypadkiem wpadł do garnka z wrzątkiem"

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce na Ukrainie, we wsi Sąsiadowice, w rejonie starosamborskim obwodu lwowskiego. 23 kwietnia bieżącego roku, Iwanna Maletych postanowiła zrobić pranie. Rodzina nie posiada pralki w swoim domu, dlatego kobieta była zmuszona zrobić je w 40-litrowym garnku. Gdy zagotowała wodę, postawiła naczynie na podłodze w kuchni, by ostygło.

Nie chciała tracić czasu, więc udała się do sklepu po chleb, zostawiając dzieci pod okiem ojca.

- Iwan bawił się w domu, podczas gdy jego starszy brat oglądał bajki. Myślę, że Iwan wszedł do kuchni i przypadkiem wpadł do garnka z wrzątkiem. Mój mąż był na podwórku przed domem. Usłyszał krzyki i pobiegł do syna - relacjonowała potem mama poszkodowanego dziecka.

Dziecko nie miało szans na przeżycie

Mężczyzna wykazał się trzeźwym umysłem i natychmiast zdjął ubranie z chłopca, cały czas polewając go zimną wodą aż do przybycia pomocy. Karetka przetransportowała Iwana do szpitala we Lwowie. Lekarze ocenili stan chłopca jako krytyczny - miał poparzone aż 70% powierzchni ciała. Lekarze robili wszystko co tylko możliwe, by uratować życie 2-latka i dać mu szansę na cieszenie się dzieciństwem.

Niestety, szanse na przeżycie oceniono na niecałe 5%. Tylko cud mógł sprawić, że chłopiec przeżyje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mój mały Iwan odszedł. Zmarł dziś o godzinie 2:45. Serce mi pękło. Nigdy sobie tego nie wybaczę - 3 maja, w dzień śmierci syna, mówiła jego mama, Iwanna.

Lwowska policja nadal prowadzi śledztwo w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w życiu gwiazdy TVN! Jej półtoraroczny syn walczył z PRZERAŻAJĄCYM rakiem mózgu! Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy PŁEĆ dziecka!
  3. Dramat w przestworzach. Samolot stanął w płomieniach, wszyscy pasażerowie nie żyją
  4. Tysiące rodzin utraciło prawo do pieniędzy z 500 plus. Porażające informacje
  5. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Koszmarny wypadek, zginęli wykonując swoją pracę

Źródło: MSN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News