Samochód utknął na torach, w foteliku siedziało dziecko. Pociąg był coraz bliżej

Samochód utknął na torach, w foteliku siedziało dziecko. Pociąg był coraz bliżej Źródło: facebook.com/InformatorBrzeski

Dziecko siedziało zapięte w foteliku w samochodzie, który utknął na przejeździe kolejowym. Pociąg zbliżał się w zawrotnym tempie, a przerażenie sięgało zenitu.

Dziecko zawsze powinno jeździć w samochodzie przypięte pasami w odpowiednim foteliku, jednak w tym przypadku mogło to doprowadzić do prawdziwej tragedii. Właśnie w mediach pojawiła się informacja o przerażającej sytuacji, do której doszło na przejeździe kolejowym w Sterkowcu. 

Kierowca zignorował tam zamykające się szlabany i bezmyślnie wjechał na tory. Niestety nie zdążył już przejechać pod drugim szlabanem i utknął, a z daleka w zawrotnym tempie zbliżał się rozpędzony pociąg pośpieszny. Dziecko zapięte w foteliku na tylnym siedzeniu nie miałoby szans na przeżycie, gdyby doszło do tragedii. 

Samochód utknął na torach. W foteliku było dziecko

Kierowca srebrnej hondy podróżował wraz z innym dorosłym mężczyzną oraz małą, kilkuletnią dziewczynką. Dziecko było przypięte pasami do fotelika, gdyby więc pojazd nie dał rady ominąć toru, po którym jechał pociąg pośpieszny, szanse na ucieczkę maleństwa byłyby minimalne. 

- Tyle ostatnio wypadków na przejazdach kolejowych... A dosłownie przed chwilą osobówka wjechała w Sterkowcu miedzy zamykające się szlabany. Z tyłu siedziało małe dziecko. Szczęście, że pociąg jechał drugim torem. Kierowca zaczął wjeżdżać pod opuszczającymi się rogatkami - relacjonowała pani Agnieszka obecna na miejscu zdarzenia. 

Okazuje się, że kierowca dopiero w ostatniej chwili zrozumiał swoje beznadziejne położenie i cudem uniknął tragedii. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na szczęście skończyło się na panice i strachu

- Kiedy zobaczył na środku torowiska, że te z przodu opadły na tyle, że przejazd będzie niemożliwy, zaczął cofać. Te z tyłu były już opuszczone, więc widząc, z której strony nadjeżdża pociąg, zdecydował się na przeczekanie przy rogatce po drugiej stronie. Takie manewry przód - tył, trwały. Udało mu się dosłownie w ostatniej chwili - czytamy.

Zarówno ludzie przyglądający się sytuacji, jak i osoby wewnątrz pojazdu przeżyły chwile grozy. Tym razem na szczęście nic się nie stało i zarówno dziecko, jak i dorośli najedli się tylko strachu, niestety to nie pierwsza taka sytuacja na torach w ostatnim czasie. Zgodnie z informacjami dostępnymi w serwisie "Bezpieczny-przejazd.pl", w tym roku miało miejsce już 39 wypadków na przejazdach kolejowych. Niestety śmierć w nich poniosło 9 osób. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  2. Siostra Wojciecha Szczęsnego ZGINĘŁA. Tragiczne okoliczności śmierć szokują do dziś
  3. TVP podało dramatyczną informację. Polak umierał na oczach bezsilnych lekarzy
  4. Przed chwilą miał miejsce najostrzejszy stosunek świata. 3 mężczyzn nie żyje, kobieta w szpitalu
  5. Dramat Waldusia z Kiepskich. "Jest zrozpaczony, nie wyobraża sobie życia"
  6. To jakieś szaleństwo. Media: 13-letni syn Anny Przybylskiej ma dziewczynę

Źródło: Planeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News