dziecko, historia fotografii
Getty Images/John Moore
Wiadomości Pikio - 12 Kwietnia 2019

Płacz dziewczynki poruszył ludzi na całym świecie. Dziś wiemy, jaka historia stoi za zdjęciem

To dziecko poruszyło bardzo wielu ludzi na całym świecie. Płacz dziewczynki uchwycony na fotografii jest bardzo wstrząsającym widokiem. Teraz już wiadomo, jaka historia wiąże się z tym zdjęciem.

To dziecko wzruszyło ludzi na całym świecie. "Płacząca dziewczynka na granicy" to fotografia, która błyskawicznie obiegła świat i złamała miliony serc. Nic dziwnego, ze fotografia została doceniona przez ekspertów w dziedzinie fotografii. Praca Johna Moora przedstawiająca małe płaczące dziecko została zgłoszona do nagrody World Press Photo 2019.

Do 62. edycji konkursu, którego laureatów poznaliśmy w miniony czwartek w Amsterdamie, zgłoszono 79 tysięcy zdjęć. W gronie finalistów znalazły się prace 43 artystów z 25 krajów świata. Poruszająca fotografia "Płacząca dziewczynka na granicy" zdobyła uznanie jurorów i zdobyła nagrodę główną. To własnie do niej należy tegoroczny tytuł Fotografii Roku. Dziś wiadomo, jaka historia stoi za tym poruszającym ujęciem.

Sensacja w Tańcu z gwiazdamiSensacja w Tańcu z Gwiazdami. Faworytka wyrzucona z programu!Czytaj dalej

Płaczące dziecko wzruszyło cały świat. Dziś znamy historię zwycięskiej fotografii

Każde zdjęcie, zgłoszone do konkursu World Press Photo 2019, ma swoją historię. Finałowe fotografie przedstawiają przede wszystkim ważne problemy społeczne i polityczne. Nie brakuje głośnych wydarzeń z polityki światowej, które wstrząsnęły ludźmi na całym świecie. "Płacząca dziewczynka na granicy" również jest ilustracją ważnego społecznego problemu. Wiadomo, jaka historia wiąże się z tym zdjęciem.

Zwycięska fotografia przedstawia 2-letnią dziewczynkę z Hondurasu. Dziecko jest zrozpaczone, kiedy widzi, jak służby celne przeszukują jego matkę na granicy Meksyku z USA. Reportażysta pragnął zwrócić uwagę na problem imigrantów i kwestię granicy między Meksykiem a USA, która była jednym z głośno dyskutowanych tematów w polityce Stanów Zjednoczonych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

anna przybylskaTe zdjęcia Anny Przybylskiej rozrywają serce. Wzruszające momentyCzytaj dalej

W Amsterdamie wybrano najlepsze zdjęcie i fotoreportaż roku. Wszystkie poruszają ważne kwestie społeczne i polityczne

Prestiżowy konkurs fotograficzny miał na celu wyłonienie najlepszych fotografów-reportażystów, którzy za pomocą jednego ujęcia potrafią uchwycić ważną kwestię polityczną lub społeczną. Oprócz "Płaczącej dziewczynki na granicy" nagrodzono również najlepszy fotoreportaż roku. W tej kategorii również dominowała tematyka migracyjna.

Autorem najlepszego fotoreportażu okazał się Holender Pieter Ten Hoopen, który triumfował dzięki cyklowi „Karawana migrantów". Zdobywcy tytułów Zdjęcia Roku i Fotoreportaż Roku dostali nagrody finansowe w wysokości 10 tysięcy euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największy SEKRET Doroty Wellman ujawniony! Gwiazda trzymała to w tajemnicy przez kilkadziesiąt lat, teraz WSZYSTKO się wydało
  2. W tej legendarnej polskiej aktorce kochały się MILIONY. Nagle zniknęła z show-biznesu. Teraz wróciła i wszystkim opadła szczęka. Jest PIĘKNA!
  3. Przykry "testament" Wodeckiego. Przed śmiercią gnębiły go ogromne wyrzuty sumienia
  4. Ile lat ma Zenek Martyniuk? Jest królem disco polo już tak długo
  5. Dramatyczna śmierć w bloku, sąsiedzi w szoku. Nie żyje Mateusz

lidlLidl ogłosił sensacyjne promocje na Wielkanoc. Dzikie tłumy walą do sklepówCzytaj dalej

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News