Niewyobrażalny poród Moniki. W jej dziecku znajdowało się inne dziecko

Niewyobrażalny poród Moniki. W jej dziecku znajdowało się inne dziecko Źródło: unsplash.com/Hu Chen

Dziecko nosiło w sobie inne dziecko - tę straszną diagnozę poznała kobieta, która miała niedługo urodzić dziewczynkę. Trudno jest wyobrazić sobie jej strach. Była przekonana, że jej dziecko rozwija się prawidłowo, a poród przejdzie bez żadnych komplikacji.

Dziecko, które Monika nosiła w brzuchu, samo miało w sobie dziecko. Trudno zrozumieć to zdarzenie, ale miało ono miejsce naprawdę. Lekarze musieli pilnie operować dziewczynkę, która dopiero przyszła na świat.

Nienarodzone jeszcze dziecko miało nosić w sobie bliźniaka

Monika była przekonana, że jej ciąża przebiega prawidłowo, a dziecko jest całkowicie zdrowe. Dbała o siebie oraz regularnie chodziła na wizyty do lekarza prowadzącego - nic nie zapowiadało dramatu. Podczas badania USG w 35. tygodniu ciąży dowiedziała się, że jej dziecko może mieć torbiel wątroby. Na monitorze było dokładnie widać niepokojącą zmianę.

Okazało się jednak, że to wcale nie torbiel, a drugi płód. W ciele nienarodzonej córeczki rozwijało się drugie dziecko, które pobierało przez pępowinę krew z jelita tego pierwszego. Kobieta była zdruzgotana i bała się, czy jej maluch urodzi się żywy czy martwy. Lekarze pocieszyli ją, że anomalia zwana "fetus in fetu" - płód w płodzie - występuje raz na pół miliona ciąż i najczęściej dziecko udaje się uratować. Na początku ciąży w brzuchu rozwijają się bliźniaki jednojajowe, ale po pewnym czasie silniejsze dziecko "wchłania" drugie.

Z brzuszka dziewczynki wydobyto 5-centymetrowy płód

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta musiała przejść poród przez cesarskie cięcie. Dziewczynka dostała imię Itzamara i tuż po narodzinach trafiła na stół operacyjny. Chirurdzy musieli w delikatny sposób usunąć z jej ciała nierozwiniętego bliźniaka. Z brzucha dziecka wydobyto 5-centymetrowy płód, który miał szczątkową głowę i kończyny, ale nie miał mózgu ani serca.

Dzisiaj grzeje: 1. Przeprowadziła się z dziećmi do nowego domu. Kiedy weszła na strych stanęło jej serce. Jeszcze nigdy tak szybko nie uciekała
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Gdyby nie wykonano operacji na nowo narodzonej dziewczynce, zapewne żyłaby z "bliźniakiem" do końca swojego życia. Dowiedziałaby się o tym zapewne przez przypadek - tak jak to było z 45-letnią kobietą, która dowiedziała się o "fetus in fetu" gdy chciała zbadać jajniki. Kiedy usunięto z jednego z nich rzekomy guz, okazało się, że ma twarz, oczy, włosy i zęby. Od XIX wieku medycyna opisała zaledwie 200 takich przypadków. Do tej pory nie wiadomo, dlaczego jedno z dzieci "wchłania" drugie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Olbrychski ujawnił, co Maria Kaczyńska uważała o swoim szwagrze
  5. Wielkie ZAMIESZANIE z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

Źródło: Mamadu

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News