Podlaskie: Odnaleziono zwłoki noworodka w wiadrze. Katarzyna P. zatrzymana przez policję

Podlaskie: Odnaleziono zwłoki noworodka w wiadrze. Katarzyna P. zatrzymana przez policję Źródło: .

Dziecko zostało znalezione w wiadrze - noworodek nie miał szans, by przeżyć. Jego matka postanowiła odebrać mu życie, ale w sprawie jest więcej pytań niż odpowiedzi. Na tę chwilę policja zatrzymała kobietę, która już niedługo powinna usłyszeć zarzuty.

Dziecko, które jeszcze żyło, zostało porzucone na pewną śmierć. Takie katusze zapewniła mu jego własna matka, która w niedługim czasie od ujawnienia sprawy trafiła do aresztu. Policja oraz prokuratura dopiero zadecydują, jakie zarzuty postawić kobiecie.

Dziecko urodziło się żywe - tak ustaliła prokuratura

Katarzyna P. mieszkająca w Gawrychach na Podlasiu została zatrzymana z powodu zabójstwa swojego dziecka. Wszystko wydało się na początku lipca, kiedy podejrzana trafiła do łomżyńskiego szpitala w stanie ciężkim. Lekarze po wstępnych oględzinach natychmiast się zorientowali, że niedawno urodziła, ale nie potrafiła podać żadnych informacji, gdzie jest dziecko. Szpital również nie posiadał danych o narodzinach potomka.

Pracownicy szpitala natychmiast zgłosili sprawę na policję, a funkcjonariusze udali się do domu Katarzyny P. Podczas przeszukiwania całej posesji w pojemniku postawionym w ogrodzie znaleziono zwłoki noworodka. Jak okazało się po sekcji zwłok malucha, urodził się żywy i zdolny do funkcjonowania poza organizmem matki.

- Jeśli ktoś zostawia dziecko bez opieki w takich warunkach, to godzi się na jego śmierć - powiedział jeden z pracowników prokuratury.

Kobieta została natychmiast zatrzymana. Może jej grozić nawet dożywocie

Mama dziecka została zatrzymana, a Sąd Rejonowy w Łomży przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie. Katarzyna P. spędzi więc za kratami 3 miesiące, aż do 22 października.

Śledczy na razie ustalili, że nowo narodzone dziecko miało obrażenia głowy: uraz czaszkowo-mózgowy okolicy potylicznej z krwawieniem podtwardówkowym i stłuczenie mózgu. Z takimi obrażeniami zostało wrzucone do pojemnika i pozostawione samo sobie w ogrodzie na pewną śmierć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według mieszkańców Gawrychów kobieta, która miała z premedytacją zabić swoje dziecko, ma już inne dzieci i "miała walczyć o życie". Nie zdradzili jednak, dlaczego jej życie miałoby być zagrożone - czy chodziło o kwestie zdrowotne, a może o władczego partnera? To wykaże dokładne śledztwo.

- Ludzie nie znają sytuacji i nie mają żadnej wiedzy, a rzucają obelgami w kierunku matki dziecka. Nie wiedzą, jak wyglądało jej życie i jak doszło do tego. Jest drugie dno tej sprawy - usłyszeli dziennikarze od sąsiadów, chcąc uzyskać więcej informacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka skrzywdziła córkę w najgorszy możliwy sposób. Zniszczyła jej życie. Poziom waszego zażenowania sięgnie zenitu
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  3. Babcia wzięła kota do weterynarza, bo ponoć co miesiąc rodził młode. Rozwiązanie zagadki jest niesamowite
  4. Już jest potwierdzenie męża Kory! To bardziej upamiętni piosenkarkę, niż pomnik przy jej grobie
  5. Benedykt XVI niespodziewanie opuścił Watykan. Co z jego zdrowiem?
  6. Dominika Tajner ośmieszyła Wiśniewskiego. Zamieściła nagranie w internecie

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News