Przenigdy nie dawaj dziecku popularnej przekąski. Nawet nie wyobrażasz sobie, jak tragiczny może być koniec

Przenigdy nie dawaj dziecku popularnej przekąski. Nawet nie wyobrażasz sobie, jak tragiczny może być koniec Źródło: Facebook/ Nurse CPD UNITS

Dziecko zmarło, bo rodzice nie przewidzieli, że może dojść do tak olbrzymiej tragedii. Lekarze ostrzegają przed popularną przekąską. Może być niebezpieczna również dla dorosłych.

Dziecko miało nikłe szanse na przeżycie. Popularna przekąska, którą dali mu rodzice, okazała się dla niego śmiertelnie niebezpieczna. Lekarze alarmują, by dorośli wyjątkowo uważali, co dają do jedzenia swoim pociechom. Nierozwaga może się skończyć ogromną tragedią.

Dziecko zmarło przez bardzo popularną przekąskę

Specjaliści z Nurse CPD UNITS opublikowali na Facebooku post ze zdjęciem prześwietlenia płuc. Wyraźnie widać na nim mały przedmiot, który utknął w drogach oddechowych pacjenta. Jego kształt wydaje się dziwnie znajomy, a podpis pod zdjęciem rozwiewa wątpliwości.

- To jest zdjęcie płuc małego dziecka, które zmarło w wyniku uduszenia. I tak, to orzeszek. Orzeszki ziemne oraz inne orzechy są wielkości dróg oddechowych dziecka w wieku poniżej 4-5 lat – czytamy na stronie facebookowej stowarzyszenia pielęgniarek i pielęgniarzy.

Medycy ostrzegają rodziców, by zwracali większą uwagę na to, co podają swoim dzieciom do jedzenia. Ta potencjalnie zdrowa przekąska, może stanowić dla nich śmiertelne niebezpieczeństwo.

- Ryzyko śmierci w wyniku uduszenia jest bardzo realne, ale można tego uniknąć. Nie dawajcie małym dzieciom: całych suszonych owoców, popcornu, orzechów, ani żadnej żywności w takim rozmiarze. Śmierci nie nie da się cofnąć. Najlepiej zapobiegać – ostrzegają autorzy posta.

Dziecko musi być nauczone podstawowych zasad poprawnego spożywania posiłku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie tylko orzeszki mogą być groźne dla życia dziecka. Badania wskazują, że często winowajcami są również winogrona. Ich okrągły kształt idealnie pasuje do małego przełyku, może dokładnie odciąć dopływ powietrza i nie dać się go później odkrztusić. Niebezpieczne są również ziarna, pokrojone parówki czy małe cukierki.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż porzucił ją, gdy była w 36. tygodniu ciąży. Otworzyła piekarnik w ich wspólnym domu i zamarła
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Żeby zminimalizować ryzyko uduszenia, należy dziecku wytłumaczyć zasady bezpiecznego spożywania posiłków. Przy jedzeniu nie powinno się chodzić, skakać czy biegać, nie należy też głośno się śmiać i wygłupiać. Nie powinno się brać zbyt dużych gryzów jedzenia, a nad talerzem należy skoncentrować się przede wszystkim na dokładnym pogryzieniu spożywanego pokarmu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Agata Duda przejęła mikrofon i wystosowała apel do Polaków. Potrzebna jest pomoc
  3. Koniec z nudną panierką z bułki tartej. Dzięki nowej panierce kotlety schabowe będą tak pyszne, jak nigdy wcześniej
  4. Tajemnice Szarika z "Czterej pancerni i pies". Nie wszystkich aktorów darzył sympatią
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News