Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz

Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz Źródło: unsplash/Aditya Romansa/

Gdy dziecko przyszło na świat, wszystkich wprawiło w osłupienie. Maleństwo nie miało większości twarzy, o czym jak się okazuje, nikt nie miał wcześniej pojęcia. Kolejne informacje aż zapierają dech w piersiach.

Dziecko urodziło się ze zdeformowaną twarzą, a dokładniej z poważnymi w niej ubytkami. Świeżo upieczeni rodzice byli przerażeni widokiem swojego potomka i postanowili, że zawalczą o sprawiedliwość. Okazuje się bowiem, że lekarz nie poinformował ich o tak znaczących zmianach w płodzie. 

Dziecko urodziło się bez nosa i oczu  

7 października w klinice w Setubal, około 40 km od Lizbony przyszedł mały Rodrigo, który wyglądał zupełnie inaczej niż wszystkie noworodki. Chłopiec nie miał nosa, oczu i większości czaszki. Widok był porażający i co najważniejsze, zaskoczył zarówno rodziców, jak i lekarza, który przyjmował poród. Od samego początku ciążę przyszłej mamy prowadził doktor Artur Carvalho i to właśnie on witał maleństwo na świecie. 

Okazuje się, że w czasie tych 9 miesięcy, lekarz wykonał kobiecie 3 badania USG i przy żadnym z nich nie stwierdził, jakoby chłopiec rozwijał się nieprawidłowo. Ponadto, gdy przyszła mama wykonała USG 5D w innej klinice, gdzie specjalista zauważył niepokojące zmiany płodu, doktor Carvalho zapewniał, że "niektóre części twarzy nie są widoczne, gdy twarz dziecka jest przyklejona do brzucha matki". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie był jedyny 

Rodzice Rodrigo zgłosili sprawę do prokuratury, domagając się zadośćuczynienia od niekompetentnego lekarza. Co więcej, po porodzie specjaliści kliniki, w której chłopiec przyszedł na świat zapewniali, że malec przeżyje najwyżej kilka godzin. Ku zdziwieniu wszystkich lekarzy, a także uciesze pary, maluch żyje do dziś. Mimo to nadal wymaga specjalistycznej opieki i nie jest pewne, ile lat uda mu się przeżyć. 

Dzisiaj grzeje: 1.Kiedyś kochali się w niej wszyscy! Dziś Zdzisława Sośnicka ma 74 lata i nadal wygląda ZJAWISKOWO

2. Mama zrobiła sobie w kinie zdjęcie z dziećmi. Dopiero później zauważyła szczegół, przez który nie może spać po nocach

W toku śledztwa na jaw wyszło jednak najgorsze, Rodrigo nie był jedynym dzieckiem skrzywdzonym przez lekarza jeszcze przed narodzinami. W czasie prowadzonego śledztwa policja ustaliła kolejne, podobne "przewinienia" doktora Carvalho. Jedna sprawa pochodziła z 2011 roku i podobnie jak w przypadku Rodrigo, dziecko urodziło się ze zniekształconą twarzą, choć według specjalisty, żadne wcześniejsze badanie tego nie zwiastowało. Mimo to maleństwo żyje do dziś, jednak nie może chodzić ani mówić. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. POTĘŻNY polski bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źle
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie
  5. Przez 4 lat wysyłała SMS-y do zmarłego taty. Pewnego dnia otrzymała odpowiedź, która zwaliła ją z nóg, nie mogła powstrzymać łez

Źródło: wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News