Dwaj księża latami gwałcili głuchonieme dzieci. Wykorzystywali je nawet w szkole

Dwaj księża latami gwałcili głuchonieme dzieci. Wykorzystywali je nawet w szkole

Niejedno niepełnosprawne dziecko padło ofiarą dwóch księży. Przez lata w szkole trwał koszmar, w końcu trafili przed sąd. Otrzymali gigantyczne wyroki.

Dzięki temu, że dziecko zeznawało, na jaw wyszła prawda o dwóch księżach. Później coraz więcej ofiar zaczęło zdradzać, co się działo w szkole. Watykan miał o wszystkim wiedzieć od 10 lat, ale mimo to nic z tą sprawą nie zrobił.

Niejedno dziecko w tej szkole padło ofiarą dwóch księży

Dwaj księża w mieście Mendoza (Argentyna) zostali skazani za molestowanie głuchoniemych uczniów w szkole. 83-letni włoski duchowny, Nicola Corradi, został skazany na 42-lata więzienia, a jego argentyński wspólnik, 59-letni Horacio Corbacho, na 45 lat więzienia.

W trakcie rozprawy nie chcieli zeznawać, nie przyznawali się też do winy. Twierdzili przed sądem, że dzieci kłamią i wcale nie doszło do napaści seksualnych. Świadkowie zeznawali natomiast, że byli molestowani i gwałceni w akademikach, a nawet w szkolnych łazienkach. Zmuszano ich także do oglądania pornografii oraz bezwzględnego milczenia.

Watykan wszystko wiedział, ale przez 8 lat zwlekał z działaniem?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Watykan o tym przykrym incydencie rzekomo dowiedział się jeszcze w 2009 roku, ale przez 8 lat nie podjęto żadnych działań, mimo że 83-letni, włoski ksiądz, był obarczony podobnymi zarzutami w swojej ojczyźnie. Dopiero w 2017 roku Watykan wysłał swoich śledczych do szkoły, w której odbywał się dramat uczniów. Wtedy jeden ze śledczych wystąpił do papieża Franciszka o najwyższą karę kanoniczną dla oskarżonych duchownych.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. Bardzo smutna wiadomość od Damiana Kordasa tuż po zwycięstwie w "Tańcu z gwiazdami". Współczujemy

- Argentyński sąd przywrócił ludziom z traumą w Provolo poczucie sprawiedliwości, której Kościół katolicki im nie dał. Tu chodzi o cierpienie dzieci i fakt, że Kościół mu nie zapobiegł. Mamy nadzieję, że prokuratorzy rozpoczną teraz śledztwo w sprawie arcybiskupów i innych przywódców Kościoła, którzy wiedzieli lub powinni byli wiedzieć, że w szkole pracują osoby molestujące dzieci - podsumowała sprawę Anne Barrett Doyle, współzałożycielka bazy danych gromadzącej informacje o przestępczości księży.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejny "Taniec z gwiazdami" już bez Iwony Pavlović?! Najostrzejsza jurorka zabrała głos, fani są zaniepokojeni
  2. Coś od 60 lat rosło jej w brzuchu, myślała, że to guz. Diagnoza lekarzy ją zdruzgotała
  3. Jak mógł to zrobić własnemu synkowi?! Kamera monitoringu nagrała, jak ojciec postąpił z 3-letnim dzieckiem
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News