Dziecko urodziło się długo przed terminem. Było mniejsze od pilota do TV

Dziecko urodziło się długo przed terminem. Było mniejsze od pilota do TV Źródło: Pixabay.com cynthia_groth

Dziecko urodziło się zaledwie w 23. tygodniu ciąży. Noworodek był mniejszy niż pilot do TV i ważył niecałe pół kilograma. Lekarze nie dawali chłopczykowi szans na przeżycie, zrozpaczeni rodzice nie poddają się jednak w walce o swojego syna.

Dziecko urodziło się o wiele tygodni za wcześnie, chłopczyk był mniejszy niż pilot do TV. Kiedy lekarze zobaczyli noworodka, poinformowali rodziców, że ich syn prawdopodobnie nie przeżyje. Oni jednak nie tracą nadziei, wciąż trwa dramatyczna walka o życie chłopca.

Dziecko urodziło się w 23. tygodniu ciąży

Oliver-Cash Lowther-Ryan przyszedł na świat zdecydowanie za wcześnie. Chłopczyk urodził się zaledwie w 23. tygodniu ciąży. Ważył 0,45 kilograma i mierzył 17,78 cm. Tak małe dzieci zwykle mają bardzo niewielkie szanse na przeżycie, ponieważ ich organizm nie jest wystarczająco rozwinięty, by poradzić sobie poza bezpiecznym łonem mamy. Kiedy lekarze zobaczyli Olivera, poinformowali rodziców chłopca, że powinni przygotować się na najgorsze.

Rodzice Olivera, Ethan i Frances, z Walderslade w Kent, byli załamani. Lekarze powiedzieli im, że chłopiec ma zaledwie 3 procent szans na przeżycie, nie przerywano jednak dramatycznej walki o niego. Minęło 12 tygodni od porodu, a Oliver nie ma zamiaru się poddawać. Medycy przezywają go "Rocky", bo noworodek uparcie walczy o życie i zdrowie.

Dziecko jest na świecie od 12 tygodni. Dzielnie walczy o życie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopiec jest na świecie zaledwie od 3 miesięcy, a już przeszedł dwie operacje jelit, 11 transfuzji krwi oraz miał dwa krwawienia z płuc, jedno krwawienie z mózgu, trzy przypadki zapadnięcia się płuc i problemy z sercem. W końcu jego stan się ustabilizował, a rodzice mogli choć na chwilę odetchnąć z ulgą.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzieliśmy na własne oczy. Grób Królikowskiego po 4 miesiącach od śmierci jest w porażającym stanie

2. Nie żyje 22-latek. Nie pomógł nawet szybki transport śmigłowcem do szpitala

24-letnia mama Olivera mogła wziąć swoje dziecko na ręce dopiero po 9 tygodniach. Widok cierpiącego syna, którego nie można przytulić, sprawiał jej ogromny ból.

- To było takie trudne, że nie mogłam go utrzymać, ale chwila, w której pozwolono mi wziąć go na ręce, była najbardziej niesamowitą chwilą w moim życiu. Słowa tak naprawdę nie potrafią tego opisać. To było niesamowite, móc dotykać i trzymać po tak długim czasie swoje dziecko - powiedziała Frances.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aneta robiła zakupy w Tesco, nagle zatrzymała się przy półce z mlekiem i zamarła. Od razu wyciągnęła telefon, mamy zdjęcie
  2. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia
  3. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary
  4. Na plaży przypadkiem natknęli się na walizkę. Jej zawartość przyprawia o mdłości, nagle w całej okolicy zaroiło się od policji
  5. Grzyby tak wielkie, że nie wiedzieli, jak do nich podejść. Rozpętało się istne szaleństwo, najlepsi grzybiarze zdradzają swój sekret
  6. We wrześniu uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oświadczenie


Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News